PoradyNa Google Maps można sprawdzić ceny paliw i dużo zaoszczędzić!

Na Google Maps można sprawdzić ceny paliw i dużo zaoszczędzić!

Wielu kierowców używa Google Maps. Nie każdy wie, że ta aplikacja umożliwia sprawdzenie cen paliw. Wystarczy kilka kliknięć, by sporo zaoszczędzić!

Paleta funkcjonalności Google Maps jest stale rozwijana. Wszystko po to, by sprostać oczekiwaniom możliwie szerokiej grupy kierowców. Kto chce oszczędzić, może zaznaczyć unikanie płatnych dróg czy przepraw promowych. Na tym jednak nie koniec. Mimo że nie jest to nowością, wiele kierowców zapomina, że Mapy Google wyświetlają też aktualne ceny paliw. Dopóki jeździmy po okolicy własnego domu, funkcja może być umiarkowanie przydatna – na podstawie własnych doświadczeń zmotoryzowani są zwykle w stanie wskazać kilka stacji z tanim paliwem.

Jak sprawdzić ceny paliw w Google Maps

Kiedy ruszamy w trasę czy za granicę trzeba jednak polegać na wartościach, które widzimy na pylonach z cenami lub skorzystać z aplikacji nawigacyjnej, która informuje o cenach paliw. Jedną z nich są Mapy Google.

Jak wyszukać ceny paliw na Google Maps?

Procedura wyświetlania cen paliw w Mapach Google jest prosta. Wystarczy, że w aplikacji lub na klikniemy na ikonę dystrybutora pod paskiem wyszukiwania lub w pasku wyszukiwania wpiszemy „stacje paliw” lub „stacje benzynowe” (można to też zrobić korzystając z komputera i strony maps.google.com).

Na mapie pojawią się oznaczenia wskazujące na stacje paliw w okolicy (lub w miejscu, w pobliżu, którego szukamy), a obok nich będą prezentowane ceny paliwa, a dokładnie – benzyny 95-oktanowej. By poznać ceny pozostałych paliw, wystarczy kliknąć na ikonę danej stacji, a wraz z jej opisem zostaną wyświetlone ceny oleju napędowego oraz LPG. Czasami pojawiają się też ceny benzyny 98-oktanowej.

Jak sprawdzić ceny paliw w Mapach GoogleGoogle Maps pozwalają także na wyświetlenie cen paliw jednej, interesującej nas sieci stacji. W tym celu wystarczy w pasku wyszukiwania wpisać np. „Orlen” czy „Aral”. W takiej sytuacji ceny nie będą prezentowane przy ikonach poszczególnych stacji. By je poznać, trzeba klikać na kolejne ikony lub rozwinąć listę stacji z dolnej części aplikacji i poszukać najtańszego paliwa.

Do cen nie należy podchodzić bezkrytycznie. Może zdarzyć się, że nie są aktualne lub w prezentowanych wartościach pojawiły się jakieś błędy – np. udało się nam znaleźć Pb95 i Pb98 w identycznych cenach. Warto też pamiętać, że nie wszystkie stacje paliw udostępniają informacje o cenach w Google Maps. Dostępność tych danych może być zależna od kraju, regionu oraz od współpracy stacji paliw z Google. W przypadku Polski brakuje np. cen na stacjach przy autostradach, gdzie tankowanie zwykle należy do najdroższych.

Redakcja poleca: Ukryta funkcja w Mapy Google. Dzięki niej dużo zaoszczędzisz

Nawet jeżeli informacje o cenach paliw nie obejmują wszystkich stacji paliw, a do tego mogą być obarczone błędami, ułatwiają ograniczenie wydatków podczas podróży. Warto korzystać z tej funkcji – tym bardziej, że nie trzeba za nią płacić ani grosza.

Data aktualizacji: 25 lipca 2023 r.

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji