NowościAktualnościNa tą zmianę czekali użytkownicy Android Auto. W końcu stanie się faktem

Na tą zmianę czekali użytkownicy Android Auto. W końcu stanie się faktem

Działaniu aplikacji Android Auto towarzyszy wiele błędów. Jeden z nich niebawem zostanie naprawiony. Użytkownicy z pewnością odetchną z ulgą.

Wielu kierowców w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie podróżowania samochodem bez podłączonego do systemu multimedialnego smartfona. Dzięki tej funkcji można m.in. „przerzucić” obraz z wbudowanej w telefon nawigacji, lub posłuchać ulubionej muzyki i wygodnie rozmawiać przez zestaw głośnomówiący. Właściciele iPhone’ów w tym celu korzystają z aplikacji Apple CarPlay, natomiast użytkownicy smarfonów z systemem Android posiłkują się usługą Android Auto.

Ta druga aplikacja nie dała się jednak poznać jako wybitnie stabilna. Z uwagi na fakt, że na systemie Android bazuje wiele smartfonów różnych marek, aplikację Android Auto dotyka wiele błędów, których przyczynę z reguły trudno ustalić – głównie dlatego, że w połączeniu z jednymi telefonami aplikacja działa dobrze, a z innymi gorzej. Ostatnio głośno było m.in. o nieprawidłowościach z łączeniem się przez Android Auto byłych flagowych Samsungów – Galaxy S22. Wielu użytkowników skarżyło się na jeszcze na inny defekt w postaci braku ikonki z pogodą. Informacji o aktualnej prognozie próżno było szukać przede wszystkim na mniejszych ekranach w aucie, choć i na ten temat brakowało jednoznacznej reguły.

Android Auto – najnowsza wersja. Co się zmieni?

Wszystko jednak wskazuje na to, że uporczywy brak ikonki z pogodą niedługo zostanie na dobre zażegnany. W najnowszej wersji Android Auto – a konkretnie w jej kodzie programowym – dociekliwi doszukali się frazy „Weather_enable_on_all_screens”, co po przetłumaczeniu miałoby oznaczać „Włącz pogodę na wszystkich ekranach”. Google tradycyjnie już „nie chwali” się jednak zmianami, jakie miałyby wejść przy okazji aktualizacji Android Auto, stąd pozostaje jedynie sprawdzenie tego we własnym zakresie po pobraniu aplikacji. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy poprawka trafi do użytkowników. Biorąc pod uwagę częstotliwość modyfikacji Android Auto, może to się stać już niedługo.

Polecamy również:

Koniec Android Auto i Apple CarPlay. Systemy znikną z nowych aut!

Koniec problemów z Android Auto. Użytkownicy tych smartfonów odetchną z ulgą

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji