NowościAktualnościAndroid Auto zaktualizowany. Najnowsza wersja to garść kolejnych poprawek

Android Auto zaktualizowany. Najnowsza wersja to garść kolejnych poprawek

Google co i rusz wprowadza poprawki do swojego systemu łączącego telefon z samochodem. Zobaczmy, co ma do zaoferowania najnowsza wersja Android Auto.

Trudno nadążać za modyfikacjami, jakie wprowadza Google do autorskiego systemu Android Auto. Amerykański gigant nieustannie dąży do udoskonalania go, choć trudno mówić o tym, by obecnie zaskakiwał on mnogością funkcji. Dobrze jednak, że przynajmniej poprawiono kwestię odtwarzania muzyki w Android Auto i zamieniono mało intuicyjny pierścień odtwarzania w prosty pasek dający możliwość przewijania utworów. Jednocześnie systematycznie wdrażany jest nowy interfejs Coolwalk, który dzieli ekran systemu na kilka części, dzięki czemu stanie się on bardziej przejrzysty w poruszaniu się.

Android Auto 9.5. Co ma najnowsza wersja?

To jednak nie koniec zmian w Android Auto. Google wprowadził do obiegu kolejną wersję systemu, konkretnie Android Auto 9.5. Nie chwali się przy tym, co się konkretnie zmieniło. Kierowcy sami będą musieli to sprawdzić, instalując aktualizację aplikacji. Niewykluczone, że modyfikacje zaszły w nawigacyjnej części systemu, ponieważ niedawno pojawił się problem z brakiem komunikatów głosowych w najnowszej wersji nawigacji Waze. Najpewniej będą to jednak drobne modyfikacje ogólne niwelujące błędy wynikające z wdrażania interfejsu Coolwalk – wciąż nie działa on bowiem prawidłowo we wszystkich samochodach obsługujących Android Auto.

Podobnie jak w poprzednich wersjach systemu, nie należy się zatem spodziewać przełomu w obsłudze i wyglądzie Android Auto. Być może za jego pośrednictwem wróci widżet z pogodą, który zniknął po wprowadzeniu interfejsu Coolwalk – co prawda nie definitywnie, ale wyświetla się tylko na niektórych urządzeniach. Standardowo trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo aktualizacja Android Auto nastąpi co prawda automatycznie, ale trudno oszacować, w jakim czasie. Najlepiej wobec tego samemu ściągnąć aktualizację i zweryfikować zmiany, jakie zaszły w Android Auto.

Polecamy również:

Koniec Android Auto. Platforma definitywnie znika z aut!

Zmiana w Android Auto. Co oznacza dla kierowców?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji