NowościAktualnościAndroid Auto bez błędów. Użytkownicy tych smartfonów odetchną z ulgą

Android Auto bez błędów. Użytkownicy tych smartfonów odetchną z ulgą

Według najnowszych doniesień najnowsza wersja Android Auto rozwiązuje problemy z łącznością z popularnymi smartfonami. Sprawdź, czy zmiany dotyczą także Twojego telefonu.

Android Auto to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych opcji umożliwiających przeniesienie obrazu ze smartfona na ekran systemu multimedialnego w samochodzie. Owa popularność stała się zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem tej usługi. Jako że na systemie Android bazuje wiele telefonów od różnych producentów, twórcy Android Auto – Google’owi – do tej pory nie udało się stworzyć idealnej aplikacji parującej smartfon z autem. Z pewnością nie pomagają w tym kolejne aktualizacje Androida oraz ewoluujące technologie w samochodach. W efekcie usługa Android Auto non stop zmaga się z różnego rodzaju błędami, a Google bardzo często (nawet co miesiąc) wypuszcza nową wersję produktu, w teorii mającą je rozwiązywać. W praktyce bywa z tym jednak różnie.

Usterki Android Auto w szczególny sposób dotknęły w ostatnim czasie użytkowników byłych już flagowych smartfonów Samsunga – Galaxy S22. Wielu z nich od miesięcy skarżyło się na zawieszanie systemu podczas próby parowania telefonu z autem, kłopoty z dźwiękiem lub inne problemy w praktyce wykluczające sens korzystania z Android Auto. Co gorsza, w podobnej sytuacji są niektórzy właściciele najnowszych topowych Samsungów Galaxy S23. Wydaje się, że nawet Google’owi trudno znaleźć przyczynę tych awarii, szczególnie że występują one w sposób losowy, niezależnie od systemu multimedialnego w aucie czy wersji Android Auto.

Android Auto 9.6. Najnowsza wersja rozwiąże problemy z Samsungami

Mamy jednak dobre wiadomości. W sieci pojawia się coraz więcej komentarzy twierdzących, że najnowsza aktualizacja Android Auto zlikwidowała problemy z działaniem w połączeniu z Samsungami Galaxy S22. Niestety, u niektórych problem nadal występuje i trudno oszacować, od czego to zależy. Aby się na własne oczy przekonać, czy nowa wersja cokolwiek zmieniła w naszym telefonie, trzeba pobrać najnowszą wersję Android Auto (9.6) i samemu przetestować. Aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play.

Przeczytaj więcej na temat Android Auto:

Więcej na temat najnowszej wersji Android Auto (9.6)

Koniec Android Auto i Apple CarPlay. Kiedy znikną z nowych aut?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji