NowościAktualnościJeszcze lepszy Android Auto. Nowa wersja rozwiąże dotychczasowe problemy

Jeszcze lepszy Android Auto. Nowa wersja rozwiąże dotychczasowe problemy

Google intensywnie unowocześnia usługę Android Auto i przedstawia nową wersję – 9.6. W czym będzie lepsza od poprzedniej? Oto nowości nowego Android Auto.

Ogromna liczba wersji oprogramowania, rodzajów smartfonów i systemów multimedialnych w samochodach sprawia, że popularnej usłudze Android Auto trudno dojść do perfekcji. Choć w teorii kooperacja telefonu z ekranem w aucie powinna przebiegać bez zakłóceń, kierowcy prześcigają się w wytykaniu błędów aplikacji i zgłaszaniu problemów z działaniem niektórych funkcji. Dzieje się tak mimo nieustannych prac głównego producenta – Google’a – nad ulepszaniem tej usługi. Widać to po częstotliwości wprowadzania do obiegu nowych wersji Android Auto: raptem na początku maja 2023 roku zaprezentowano aktualizację o oznaczeniu 9.5, a już kierowcy mogą pobierać najnowszą wersję 9.6. Czy będzie ona przełomowa dla użytkowników?

Android Auto 9.6. Co się zmieni?

Kierowców korzystających na co dzień z połączenia Android Auto z pewnością ucieszy fakt, że wersja 9.6 jest już dostępna w wydaniu stabilnym. Posiadacze smartfonów z systemem Android 10 (i nowszym) nie muszą nawet nic robić, by odkryć właściwości zaktualizowanej aplikacji: ta pojawi się na nich automatycznie. Właściciele telefonów ze starszym systemem operacyjnym muszą skorzystać z opcji zainstalowania aplikacji za pośrednictwem pliku APK. Jest to zatem dobra okazja do zaktualizowania swojego smartfona.

Android Auto: najnowsza wersja. Co da aktualizacja?

Podobnie jak przy poprzednich aktualizacjach Android Auto, także i teraz Google nie chwali się modyfikacjami, jakie pojawiły się w najnowszej wersji. Kierowcy muszą je odkryć na własną rękę, co nie powinno być trudne – zwłaszcza, gdy wcześniej połączenie smartfona z autem nieco szwankowało. Można m.in. spodziewać się korekty błędu nawigacji Google Maps i odtwarzacza muzyki (używanie obydwu funkcji naraz u niektórych użytkowników powodowało zawieszanie się Map Google). Niewykluczone, że u niektórych kierowców nowa wersja w ogóle nie przyniesie zmian, choć dotyczy to raczej użytkowników nie skarżących się dotąd na kooperację telefonu przez Android Auto.

Polecamy również:

Koniec Android Auto i Apple CarPlay. Systemy znikną z nowych aut!

Zmiana w Android Auto. Co oznacza dla kierowców?

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji