NowościAktualnościTakich Map Google jeszcze nie było. Nowa funkcja przełomem

Takich Map Google jeszcze nie było. Nowa funkcja przełomem

Do Google Maps trafiają nowe rozwiązania ułatwiające korzystanie z nawigacji. Najnowsza nowinka robi świetne wrażenie. Co się zmieniło w Mapach Google?

W ostatnich miesiącach kierowcy z pewnością zauważyli istotną zmianę w szacie graficznej Google Maps. Zmiana kolorów na bardziej „chłodne” spotkała się z ogniem krytyki i przez wielu uznawana jest za niepotrzebne modyfikowanie czegoś, co sprawdzało się wcześniej. Niemniej rozwój Map Google przynosi też wiele przydatnych udogodnień dla kierowców. Do takich można choćby zaliczyć wyświetlanie aktualnie obowiązujących limitów prędkości – czyli coś, co już od dawna miała konkurencja nawigacji Google Maps.

Google Maps 3D. Nowa funkcja wreszcie dostępna

W ostatnim czasie do Map Google trafiła kolejna niecodzienna opcja, która zdecydowanej większości osób mogła zwyczajnie umknąć. Chodzi o podgląd mapy w trybie 3D, w którym można zobaczyć kształty i wysokość okolicznych budynków. Robi to świetne wrażenie zwłaszcza podczas zbliżenia mapy na centrum dużego miasta. Co istotne, nowość trafiła także do polskich użytkowników Google Maps, stąd w zupełnie nowym widoku trójwymiarowym da się „podglądać” ulice naszego kraju. Funkcja działa zarówno w trybie mapy, jak i w podglądzie trasy z nawigacji. Można z niej korzystać nawet w trybie pieszego i rowerzysty.

Tryb 3D w Mapach Google wyświetla się jedynie przy mocnym zbliżeniu mapy, co może się przydać np. podczas zwiedzania okolicy na piechotę. Osoby sceptycznie nastawione do tej funkcji nie muszą się martwić, bo błyskawicznie można ją wyłączyć. Wystarczy kliknąć w ikonkę z rombem po prawej stronie i w szczegółach mapy odznaczyć „3D”. Ta funkcja nie jest dostępna w widoku satelitarnym, a jedynie w domyślnym typie mapy.

Google Maps 3D
Ikonka widoku 3D znalazła się w dobrze znanym menu Map Google.

Mapy Google – tryb 3D. Kto może korzystać?

Wyświetlanie Map Google w „trójwymiarze” na razie jest w fazie testów, stąd może nie być dostępne w każdym smartfonie. Bazując na doniesieniach od użytkowników, tryb 3D powinien już działać na najnowszych telefonach – zarówno z systemem Android, jak i iOS. Niewykluczone, że będzie też kooperował z usługami Android Auto i Apple CarPlay.

Redakcja poleca:

Jak włączyć ciemny motyw aplikacji Google Maps?

Jak wyznaczyć trasę w Google Maps?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji