NowościAktualnościNowy Mercedes-AMG EQS 53 – test i wrażenia z jazdy

Nowy Mercedes-AMG EQS 53 – test i wrażenia z jazdy

Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+ ma aż 761 KM i może przejechać prawie 600 km na jednym ładowaniu. Zachęcamy do obejrzenia szczegółowej recenzji tego auta.

Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+ został oficjalnie zaprezentowany na początku września tego roku podczas targów w Monachium. Opisywany model wyróżnia się 21-calowymi felgami oraz nieco ostrzejszą stylizacją nadwozia z charakterystycznym dla AMG grillem z pionowym żebrowaniem. Na uwagę zasługuje też system AMG SOUND EXPERIENCE zapewniający sportowe brzmienie, które jest generowane wewnątrz i na zewnątrz auta, a jego tonacja oraz intensywność zmieniają się w zależności od aktualnego obciążenia, wybranego trybu jazdy albo preferencji kierowcy.

Mercedes-AMG EQS 53 4Matic+ z opcjonalnym pakietem AMG DYNAMIC PLUS (20 418 zł dopłaty) korzysta z dwóch silników elektrycznych (po jednym przy każdej osi), które generują maksymalnie 761 KM i 1020 Nm. W efekcie przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Z kolei dzięki dużej baterii (107,8 kWh) zasięg Mercedesa EQS sygnowanego przez AMG wynosi do 578 km.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat nowego Mercedesa-AMG EQS 53 4Matic+, to polecamy test przygotowany przez redakcję Autogefühl:

Dowiedz się więcej o Mercedesie EQS:

Mercedes EQS – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji