Samochody używane - najniższe przebiegi 05

Każdy by chciał znaleźć używane auto z niskim przebiegiem, jeszcze w atrakcyjnej cenie. Dzięki rankingom TUV wiadomo, które samochody statystycznie przejeżdżają najmniej. Oto 20 modeli z niskimi przebiegami.

Podczas poszukiwań wymarzonego samochodu z drugiej ręki jednym z najczęściej rozpatrywanych kryteriów jest przebieg. Nic dziwnego, wszak odzwierciedla on w dużej mierze kondycję techniczną używanego auta. Patrząc jednak na dane wpisywane do ogłoszeń, trudno uznać je za wiarygodne. Niecałe 200 tys. km w ponad 20-letnim aucie? Wątpliwa sprawa, a to dowodzi, że w Polsce nadal trwa masowy proceder kręcenia liczników. Potwierdzeniem tego są rankingi naszych sąsiadów z Zachodu, m.in. Niemieckiego Urzędu Dozoru Technicznego (TUV). We wcześniej opublikowanym przez nas materiale o samochodach pokonujących największe przebiegi widać, że najintensywniej eksploatowane auta w wieku 10-11 lat przejeżdżają ok. 150-200 tys. km, ale średnio, a to oznacza „widełki” od 100 do nawet 300 tys. km. Ów dane pochodzą ze stacji diagnostycznych należących do TUV, których pracownicy skrzętnie odnotowują przebieg każdego przybyłego na przegląd samochodu.

Zobacz także:

Tym razem przyjrzeliśmy się modelom, które wg TUV pokonują najmniej kilometrów. W ich przypadku jest szansa, że dystans na zestawie wskaźników nie został „cofnięty”, albo przynajmniej w mniejszym stopniu. Już na pierwszy rzut oka widać, że w pierwszej 20. przeważają samochody małe i miejskie. One co prawda jeżdżą dosyć często, ale z reguły pokonują niewielkie dystanse po mieście. Pośród nich znalazły się dwa samochody z zupełnie innej półki cenowej – mowa o Porsche 911 i Mercedesie SLK. Z uwagi na ich charakter często należą one do bogatych właścicieli, którzy je użytkują okazjonalnie, stąd poza niskim przebiegiem z reguły można liczyć także na doskonały stan techniczny. Tego nie zawsze nie można powiedzieć o samochodach miejskich: jazda miejska mogła odcisnąć swoje piętno na kondycji sprzęgła czy układu hamulcowego.

srednie-przebiegi-aut-10-i-11-letnich-najmniejsze

Co należy wymienić w samochodzie z małym przebiegiem? Więcej niż się wydaje!

Według specjalistów TUV najmniej przejeżdżają Porsche 911 – jako jedyne poniżej 80 tys. km przez 10-11 lat. Sporo modeli miejskich przez tyle lat „robi” 80-90 tys. km, a w drugiej dziesiątce znalazły się auta mające na liczniku ponad 100 tys. km. To i tak dwa razy mniej od rekordzisty z drugiego końca zestawienia, czyli Volvo V70, które w tym samym czasie z reguły przejeżdża dwa razy więcej. Przypominamy, że zestawienie przedstawia średni przebieg danego modelu, a to oznacza, że część egzemplarzy przejechała mniej (ok. 50 tys. km), a niektóre więcej (nawet 150 tys. km).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj