Samochody używane - najniższe przebiegi 05

Każdy by chciał znaleźć używane auto z niskim przebiegiem, jeszcze w atrakcyjnej cenie. Dzięki rankingom TUV wiadomo, które samochody statystycznie przejeżdżają najmniej. Oto 20 modeli z niskimi przebiegami.

Podczas poszukiwań wymarzonego samochodu z drugiej ręki jednym z najczęściej rozpatrywanych kryteriów jest przebieg. Nic dziwnego, wszak odzwierciedla on w dużej mierze kondycję techniczną używanego auta. Patrząc jednak na dane wpisywane do ogłoszeń, trudno uznać je za wiarygodne. Niecałe 200 tys. km w ponad 20-letnim aucie? Wątpliwa sprawa, a to dowodzi, że w Polsce nadal trwa masowy proceder kręcenia liczników. Potwierdzeniem tego są rankingi naszych sąsiadów z Zachodu, m.in. Niemieckiego Urzędu Dozoru Technicznego (TUV). We wcześniej opublikowanym przez nas materiale o samochodach pokonujących największe przebiegi widać, że najintensywniej eksploatowane auta w wieku 10-11 lat przejeżdżają ok. 150-200 tys. km, ale średnio, a to oznacza „widełki” od 100 do nawet 300 tys. km. Ów dane pochodzą ze stacji diagnostycznych należących do TUV, których pracownicy skrzętnie odnotowują przebieg każdego przybyłego na przegląd samochodu.

NASZ SKLEP

Zobacz także:

Tym razem przyjrzeliśmy się modelom, które wg TUV pokonują najmniej kilometrów. W ich przypadku jest szansa, że dystans na zestawie wskaźników nie został „cofnięty”, albo przynajmniej w mniejszym stopniu. Już na pierwszy rzut oka widać, że w pierwszej 20. przeważają samochody małe i miejskie. One co prawda jeżdżą dosyć często, ale z reguły pokonują niewielkie dystanse po mieście. Pośród nich znalazły się dwa samochody z zupełnie innej półki cenowej – mowa o Porsche 911 i Mercedesie SLK. Z uwagi na ich charakter często należą one do bogatych właścicieli, którzy je użytkują okazjonalnie, stąd poza niskim przebiegiem z reguły można liczyć także na doskonały stan techniczny. Tego nie zawsze nie można powiedzieć o samochodach miejskich: jazda miejska mogła odcisnąć swoje piętno na kondycji sprzęgła czy układu hamulcowego.

srednie-przebiegi-aut-10-i-11-letnich-najmniejsze

Co należy wymienić w samochodzie z małym przebiegiem? Więcej niż się wydaje!

Według specjalistów TUV najmniej przejeżdżają Porsche 911 – jako jedyne poniżej 80 tys. km przez 10-11 lat. Sporo modeli miejskich przez tyle lat „robi” 80-90 tys. km, a w drugiej dziesiątce znalazły się auta mające na liczniku ponad 100 tys. km. To i tak dwa razy mniej od rekordzisty z drugiego końca zestawienia, czyli Volvo V70, które w tym samym czasie z reguły przejeżdża dwa razy więcej. Przypominamy, że zestawienie przedstawia średni przebieg danego modelu, a to oznacza, że część egzemplarzy przejechała mniej (ok. 50 tys. km), a niektóre więcej (nawet 150 tys. km).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj