PoradyPoradyMasz auto z takim silnikiem? Użytkuj, dbaj i na pewno nie stracisz,...

Masz auto z takim silnikiem? Użytkuj, dbaj i na pewno nie stracisz, a nawet zarobisz!

Rekordowe ceny paliw zachęcają wielu kierowców do szukania oszczędności. Podwójnie wygrani w tej sytuacji są posiadacze aut z silnikami zasilanymi LPG.

Sytuacja na rynku samochodów używanych wydaje się stabilizować, ale daleko jej do znanej sprzed 2020 r. W II kwartale 2022 r. ofert pojazdów z drugiej ręki było o 3% więcej
niż w I kwartale – wynika z danych autobaza.pl. W porównaniu do analogicznego okresu w
przedpandemicznym 2019 r. to aż o 20% mniejszy wolumen. Najwięcej ofert przybyło wśród aut kosztujących ponad 100 tys. zł, a tych wycenianych na niecałe 5 tys. zł – ubyło.

W okresie od kwietnia do czerwca analitycy autobaza.pl zauważyli spadek ofert sprzedaży samochodów zasilanych gazem. W II kwartale 2022 r., w porównaniu z poprzednim kwartałem, aż o blisko 10% spadła liczba dostępnych na rynku samochodów używanych
z napędem LPG. Jeżeli weźmiemy pod uwagę II kwartał 2021 r., to obecnie liczba pojazdów „na gaz” dostępnych na rynku jest niższa o prawie 25%. Nic dziwnego. Za litr propan-butanu wciąż trzeba zapłacić niecałe 4 złote. To rekordowe wartości, które jednak nadal zapewniają potężne oszczędności względem jazdy na benzynie.

Redakcja poleca: Nowe auta z instalacją LPG – przegląd rynku 2022 r.

Kto ma samochód z instalacją LPG, nie powinien podejmować pochopnej decyzji o jego sprzedaży. Po pierwsze będzie trudno o znalezienie kolejnego auta „z gazem”, po drugie – niepewność gospodarcza może zachęcić wielu kierowców do zakupu takiego samochodu. Z czasem zadbane, dobrze wyposażone i regularnie serwisowane auta z LPG będą tylko zyskiwały na wartości. Tym bardziej, że coraz trudniej o silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny, a wiele osób boi się kombinacji LPG i wtrysku bezpośredniego.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji