NowościAktualnościKilkuletnie auta z pewnego źródła? Sprawdź ofertę programu Ford Używane

Kilkuletnie auta z pewnego źródła? Sprawdź ofertę programu Ford Używane

W dobie wysokich cen nowych samochodów odbiorcy jeszcze przychylniej patrzą na używane, ale młode auta. Wiele z nich znajdziemy w programie Ford Używane. Oto garść informacji na ten temat.

Samochody są coraz szybsze, bezpieczniejsze, mniej palą i rozpieszczają niespotykanymi jeszcze niedawno opcjami wyposażenia. Stałe ulepszanie aut wymaga jednak sięgania po nowinki i wprowadzania nowych rozwiązań, a to wszystko kosztuje. W efekcie ceny nowych samochodów są dla niektórych barierą nie do przejścia, szczególnie, gdy chcieliby zapłacić za niego gotówką. Wtedy nie pozostaje nic innego jak wertowanie ogłoszeń z autami z drugiej ręki. By ułatwić sobie życie, warto skorzystać z programów sprzedaży samochodów używanych sporządzonych przez samych producentów aut. Jednym z nich, i jednocześnie godnym zainteresowania, jest program Forda – Ford Używane. Niedawno przeszedł on modernizację mającą na celu poprawę jakości usług, a co za tym idzie – relacje z klientami.

W dobie wyzwań związanych z dostępnością nowych samochodów, nabycie pewnego auta używanego od autoryzowanego dilera marki, staje się rozsądną, a czasami nawet jedyną alternatywą zakupu. Program Ford Używane jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie rynku, a obecna sytuacja geopolityczna dodatkowo wzmacnia sens istnienia profesjonalnych programów sprzedaży samochodów używanych. Klienci zainteresowani zakupem auta używanego są tacy sami jak ci, którzy kupują nowy samochód i mają takie same potrzeby. Oczekują wysokiego poziomu obsługi połączonego z wyselekcjonowanym towarem.” – mówi Rafał Piekarski, dyrektor pionu samochodów używanych w punkcie Mirai Motors w Mysłowicach.

Jakie auta wchodzą w skład programu Ford Używane?

W ramach programu Ford Używane odbiorca auta z drugiej ręki ma gwarancję bezwypadkowej przeszłości auta i sprawdzonego stanu technicznego: każdy pojazd przechodzi bowiem obszerną kontrolę w serwisie, na którą składa się aż 150 punktów. Kończy się ona uzyskaniem protokołu kontrolnego, za pośrednictwem którego wydany zostaje Certyfikat Jakości Pojazdu. Kupujący nie musi zatem na własną rękę jeździć po warsztatach lub weryfikować historii auta w internecie: Ford robi to za niego, jednocześnie odrzucając „słabo rokujące” pojazdy. Nie należy się obawiać, że wymarzony samochód będzie np. miał krzywo spasowane elementy nadwozia lub braki w wyposażeniu.

Ford Używane
Korzystając z programu Ford Używane nie musimy się martwić o to, że samochód pochodzi z niepewnego źródła lub uczestniczył w poważnym wypadku. Oferta obejmuje starannie wyselekcjonowane pojazdy, głównie poleasingowe, ekspozycyjne lub pozostawione w rozliczeniu.

Oferta Ford Używane to zarazem pewność, że nabędziemy stosunkowo młody i niewyeksploatowany pojazd. Ford ustalił bowiem granice odnośnie wieku i przebiegu samochodów: program obejmuje maksymalnie 8-letnie auta, które przejechały do 150 tysięcy kilometrów. Na każde nakładana jest 12-miesięczna gwarancja bez limitu kilometrów z możliwością przedłużenia do 7 lat. To dowodzi, że Ford nie rzuca słów na wiar i nie zamierza wydawać klientom samochodów, które potencjalnie mogą później sprawiać kłopoty. Jeśli jednak zdarzyłaby się awaryjna sytuacja, użytkownika chroni przyznawany roczny pakiet assistance.

Program Ford Używane to bezapelacyjnie najlepsze samochody używane Forda w najlepszych cenach. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo klientów, dlatego stosujemy rygorystyczne zasady kwalifikacji samochodów do programu Ford Używane – dzięki temu ze spokojem możemy zagwarantować bezkonkurencyjną jakość pojazdów oferowanych klientom, potwierdzoną Certyfikatem Jakości Pojazdu. Nasi doświadczeni mechanicy skrupulatnie sprawdzają wszystkie elementy pojazdu – od podwozia, kół, układu napędowego po funkcjonalność wyposażenia, tak aby klienci mogli pewnie podejmować decyzję o zakupie.” – twierdzi Maciej Rajewski, kierownik programu Ford Używane w Ford Polska.

Gdzie będą dostępne samochody z programu Ford Używane?

Samochody objęte programem Ford Używane trafią do 54 dealerów Forda w Polsce. Pierwszym punktem sprzedaży, który realizuje odświeżoną wersję programu, został Mirai Motors w Mysłowicach. Ford zapewnia, że klienci będą mieli nieustanny wybór pomiędzy 800 wyselekcjowanymi samochodami. W skali roku planuje sprzedać ok. 7500 aut. W październiku 2022 r. ofertę rozszerzą samochody innych marek.

Zobacz aktualną ofertę programu Ford Używane

Ford Używane
Spośród kilkuset wystawionych samochodów z drugiej ręki każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Niebawem klienci będą mogli wybierać nie tylko wśród modeli Forda.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji