Richard Hammond

Richard Hammond nie trafił do Top Gear przypadkiem. Sprawdźcie, jak wyglądała jego rozmowa kwalifikacyjna do słynnego motoryzacyjnego show.

Pierwszy odcinek Top Gear został wyemitowany w 1977 r., ale program, który znamy dziś, narodził się dopiero ćwierć wieku później. Od 2003 r. prowadzącymi brytyjskie show byli Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, którzy teraz tworzą The Grand Tour dla Amazona. Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegał proces rekrutacji do programu BBC, poniżej znajdziecie odpowiedź.

Zobacz również: Richard Hammond ujawnia sekrety Top Gear

Na spotkanie z Clarksonem, Andym Wilmanem (producentem wykonawczym) i Richardem Porterem (scenarzystą) Hammond przyjechał swoim zdezelowanym Porsche 911 z 1982 r. Auto miało kierownicę po lewej stronie (na Wyspach takie egzemplarze są tańsze), ale przynajmniej w ten sposób Richard mógł spełnić marzenie o własnej „dziewięćset jedenastce”.

Podczas przesłuchania Richard Hammond musiał opowiedzieć o stojącej przed nim Skodzie Superb, a później wspominał początki swojej kariery w lokalnej rozgłośni radiowej i zrobił to w taki sposób, że ostatecznie przekonał rozmówców do siebie. Nie będziemy jednak streszczać Wam całej historii, najlepiej jeśli przedstawi ją sam zainteresowany:

Więcej na temat Top Gear:

Fenomen Top Gear – historia programu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj