NowościRozrywkaAuto Jamesa Maya dostało wycisk na torze. To zabytkowy Citroen

Auto Jamesa Maya dostało wycisk na torze. To zabytkowy Citroen

Charakterystyczny Citroen Ami 8, którym kiedyś jeździł James May, trafił niedawno w ręce kierowcy wyścigowego. Zobacz, jak ten zabytkowy samochód poradził sobie na torze.

W jednym z odcinków 13. serii Top Gear Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May mieli za zadanie kupić na aukcji trzy samochody wyprodukowane przed 1982 rokiem, a następnie (po wykonaniu niezbędnych napraw) udać się nimi na Majorkę, gdzie rajd na regularność dla pojazdów zabytkowych. Clarkson wybrał wówczas klasycznego brytyjskiego roadstera (Austin-Healey Sprite), Hammond – majestatycznego Lanchestera, a May zdecydował się na Citroena Ami 8.

Mimo że dla Jamesa Maya nie był to samochód marzeń, po zakończeniu programu zdecydował się odkupić swojego Citroena od BBC. Obecnie to sympatyczne, francuskie kombi nie należy już do niego, ale można powiedzieć, że „zostało w rodzinie”. Bowiem teraz właścicielem Ami jest współtwórca DriveTribe, czyli platformy społecznościowej założonej przez Clarksona, Hammonda i Maya po odejściu z Top Gear.

Niedawno słynnego Citroena Ami przetestował Tiff Needell, brytyjski kierowca wyścigowy i dziennikarz motoryzacyjny, związany przez lata m.in. z Top Gear oraz Fifth Gear. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda jazda tym autem po torze, to zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji