PoradyPoradyPrzycisk PTY w aucie. Do czego służy, kiedy i jak z niego...

Przycisk PTY w aucie. Do czego służy, kiedy i jak z niego korzystać?

Wielu kierowców nie przeczytało instrukcji obsługi swojego pojazdu. Nie zna więc jego wszystkich funkcji i może się zastanawiać do czego służy przycisk PTY.

Stacje radiowe mają różne profile. Jedne skupiają się na prezentowaniu informacji, inne stawiają na muzykę rozrywkową, ale są też takie, które rozsyłają w eter wyłącznie muzykę klasyczną.

Każda stacja za pośrednictwem RDS może wysyłać informację o typie nadawanego programu. Taka funkcjonalność to Program Type, w skrócie PTY. Przycisk PTY lub zakładkę opisaną np. Select PTY można znaleźć w ustawieniach części radioodbiorników.

Redakcja poleca: Przycisk RPT w aucie. Do czego służy? Jak i kiedy z niego korzystać?

Domyślne ustawienie systemu to No PTY. Sprawia ono, że radioodbiornik wyszukuje wszystkie stacje radiowe. Ale można to zmienić. Wystarczy nacisnąć przycisk PTY, by przejść do kategorii Pop, Classics, News czy Sport, by radio w naszym aucie zaczęło wyszukiwać tylko stacji nadających taki typ programu.

Oczywiście może zdarzyć się, że nie zostanie wyszukana żadna stacja. Będzie tak w przypadku, gdy żadna nie ma audycji o interesującym nas profilu, profil jest niewłaściwie przypisany lub siła RDS jest zbyt słaba i informacje nie są odbierane.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji