PoradyPoradyPrzycisk Seek w aucie. Do czego służy? Jak i kiedy z niego...

Przycisk Seek w aucie. Do czego służy? Jak i kiedy z niego korzystać?

W niektórych pojazdach znajduje się przycisk z napisem Seek. Warto wiedzieć, do czego służy oraz jak i kiedy z niego korzystać.

Do każdego samochodu dołączana jest instrukcja obsługi. Wielu kierowców nie zadaje sobie jednak trudu jej przeczytania. Jeżeli nie zna sposobu działania danego elementu wyposażenia, stara się znaleźć odpowiedź w internecie, wpisując np. frazę do czego służy przycisk Seek.

Po wciśnięciu przycisku Seek radio zacznie wyszukiwać kolejną stację. W niektórych modelach obok przycisku Seek znajdują się strzałki w górę i w dół. Wciskając pierwszą z nich wywołamy szukanie stacji nadającej na wyższej częstotliwości od dotychczas odsłuchiwanej, natomiast strzałka w dół spowoduje przejście na niższą częstotliwość. Jeżeli przycisku Seek z dopiskiem Track użyjemy w trakcie odsłuchiwania muzyki z płyty lub innego nośnika, przejdziemy do następnego lub poprzedniego utworu.

Warto wiedzieć, że logika działania przycisku Seek może różnić się w zależności od rodzaju radioodbiornika czy modelu pojazdu. W niektórych systemach funkcja Seek może wyszukiwać wyłącznie stacje radiowe danego typu (np. nadające muzykę klasyczną), według parametrów zadanych w funkcji PTY.

Redakcja poleca: Przycisk Scan w aucie. Do czego służy, jak i kiedy z niego korzystać?

Jeżeli Seek może pracować w trybie Local, wyszuka jedynie stacje o silnym sygnale. Tryb Seek może też aktywować wyszukiwanie stacji według częstotliwości lub wyszukiwać stacje według w zaprogramowanej pamięci według kolejności. By poznać szczegóły działania tego rozwiązania w naszym pojeździe warto przeczytać instrukcję obsługi.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji