PoradyPoradyPrzycisk Scan w aucie. Do czego służy, jak i kiedy z niego...

Przycisk Scan w aucie. Do czego służy, jak i kiedy z niego korzystać?

Wielu kierowców nie czyta instrukcji obsługi pojazdów. W efekcie szuka w internecie odpowiedzi na pytanie do czego służy przycisk Scan i jak działa aktywowana po jego wciśnięciu funkcja.

Nie możemy narzekać na małą liczbę dostępnych rozgłośni radiowych. Zdarza się jednak, że wiele z nich jednocześnie emituje reklamy (np. o pełnej godzinie) lub wiele stacji serwuje w danej chwili muzykę, która niespecjalnie nam odpowiada. By znaleźć alternatywę można ręcznie przeszukiwać pasmo. Nie jest to jednak konieczne, bo może nas wyręczyć elektronika. Wystarczy wcisnąć przycisk Scan.

Wciśnięcie przycisku Scan uruchamia procedurę skanowania stacji radiowych. Jej przebieg zależy oczywiście od typu radioodtwarzacza. Z reguły polega na włączaniu na krótki okres (np. 10 sekund) po kolei wszystkich dostępnych stacji radiowych w aktualnie wybranym zakresie fal.

Warto wiedzieć: Przycisk PTY w aucie. Do czego służy, kiedy i jak z niego korzystać?

Jeżeli kierowca chciałby kontynuować słuchanie danej rozgłośni, wystarczy, że wyłączy funkcję skanowania. W tym celu trzeba ponownie nacisnąć przycisk Scan. Spowoduje to pozostanie przy aktualnej częstotliwości.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji