PoradyPoradyPrzyciski RDM i RND w aucie. Do czego służą? Jak i kiedy...

Przyciski RDM i RND w aucie. Do czego służą? Jak i kiedy z nich korzystać?

Radio w aucie ma wiele ciekawych funkcji. Niektóre z nich są jednak ukryte pod skrótami. Jednym z nich jest RDM. Warto wiedzieć, jak korzystać z tej funkcji.

Nie każdy kierowca przeczytał instrukcję obsługi swojego pojazdu. W rezultacie może nie być świadomy, jak korzystać z przydatnych funkcji. Jedna z nich dotyczy odtwarzacza płyt. Domyślnie odtwarza on utwory po kolei.

Przycisk Random
W niektórych modelach zamiast przycisku opisanego skrótami RDM lub RND można spotkać pełne słowo Random. Funkcja służy do włączania odtwarzania plików muzycznych w losowej kolejności.

Nie zawsze kierowca może mieć jednak ochotę na takie ich odsłuchiwanie – może okazać się to szczególnie dokuczliwe, gdy mamy zapisane całe albumy poszczególnych wykonawców. Rozwiązaniem tego problemu jest odtwarzanie utworów z płyty CD, kości USB, karty pamięci czy innego nośnika w losowej kolejności.

Redakcja poleca: Przycisk RPT w aucie. Do czego służy? Jak i kiedy z niego korzystać?

Można to uzyskać, wciskając przycisk opisany znakami RDM lun RND. To skrót od słowa Random (również ono może pojawiać się na panelu radia). Czasami stosowane bywa oznaczenie Shuffle. By wyłączyć funkcję losowego odtwarzania plików wystarczy ponownie nacisnąć na przycisk RDM, RND, Random lub Shuffle.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji