PoradyPoradyPrzycisk RPT w aucie. Do czego służy? Jak i kiedy z niego...

Przycisk RPT w aucie. Do czego służy? Jak i kiedy z niego korzystać?

Radio w aucie ma wiele ciekawych funkcji. Niektóre z nich są jednak ukryte pod skrótami. Jednym z nich jest RPT. Warto wiedzieć, jak korzystać z tej funkcji.

Nie każdy kierowca przeczytał instrukcję obsługi swojego pojazdu. W rezultacie może nie być świadomy, jak korzystać z przydatnych funkcji. Jedna z nich dotyczy odtwarzacza płyt. Domyślnie odtwarza on utwory po kolei. Ponowne odtworzenie danego utworu wchodzi więc w grę, gdy wszystkie pliki zostaną odtworzone i proces ruszy od początku.

Warto wiedzieć: Przycisk SRC w aucie. Do czego służy, jak i kiedy z niego korzystać?

Ale nie zawsze kierowca może chcieć słuchać w taki sposób muzyki. Zdarza się, że chce skupić się na jednym utworze. Umożliwia to przycisk z napisem RPT. To skrót od angielskiego słowa Repeat (niektóre urządzenia mogą mieć również zapisane pełne słowo). Czasami w użyciu jest też symbol dwóch strzałek, które układają się w koło.

Zapetlone odtwarzanie
Nie zawsze funkcja zapętlania odtwarzania danego utworu lub katalogu ma oznaczenie RPT lub Repeat. W użyciu jest też symbol zachodzących na siebie strzałek.

Warto zwrócić uwagę, że logika działania przycisku RPT lub tej funkcji może być różna. W bardziej zaawansowanych systemach audio pojedyncze wciśnięcie może powodować zapętlenie danego utworu, a podwójne – odtwarzanie w pętli danego katalogu z muzyką lub na odwrót. By poznać szczegóły trzeba przeczytać instrukcję lub poeksperymentować z funkcją Repeat.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji