PoradyPoradyPrzycisk Mute w aucie. Do czego służy ta funkcja i jak z...

Przycisk Mute w aucie. Do czego służy ta funkcja i jak z niej korzystać?

W niektórych pojazdach znajduje się przycisk z napisem Mute. Warto wiedzieć, do czego służy oraz jak i kiedy z niego korzystać.

Do każdego samochodu dołączana jest instrukcja obsługi. Wielu kierowców nie zadaje sobie jednak trudu jej przeczytania. Jeżeli nie zna sposobu działania danego elementu wyposażenia, stara się znaleźć odpowiedź w internecie, wpisując np. frazę do czego służy przycisk Mute. Po jego wciśnięciu radio, odtwarzacz płyt lub inne aktualnie aktywne źródło dźwięku zostaje natychmiast wyciszone.

Znajdujący się na przednim panelu radia lub kierownicy przycisk Mute jest więc przydatny, gdy chcemy szybko wyciszyć dźwięki płynące z głośników auta, np. by upewnić się, czy nie słyszeliśmy nadjeżdżającego pojazdu uprzywilejowanego, zweryfikować czy nasz samochód nie zaczął w dziwny sposób hałasować lub usłyszeć co mówi do nas osoba stojąca na zewnątrz.

Warto wiedzieć: Przycisk Dark w aucie. Do czego służy, jak i kiedy z niego korzystać?

Po ponownym naciśnięciu przycisku Mute sprzęt grający wraca do pracy na wcześniej ustawionej głośności. Warto wiedzieć, że w niektórych radiach funkcja szybkiego wyciszania radia bywa ukryta – może to następować po krótkim naciśnięciu na przycisk do wyłączania lub gałkę do regulacji głośności.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji