Top Gear America

W kolejnym sezonie tego motoryzacyjnego show zobaczymy trzech nowych prezenterów. Czy to pozwoli zwiększyć oglądalność?

Tym razem piszemy o amerykańskiej odsłonie tego niegdyś najpopularniejszego programu motoryzacyjnego na świecie. To już trzecia próba przeniesienia brytyjskiego formatu do USA. W latach 2010-2016 kanał History wyemitował 6 sezonów amerykańskiego Top Gear, który prowadzili Tanner Foust (kierowca rajdowy), Adam Ferrara (komik) i Rutledge Wood (specjalista od wyścigów NASCAR). Łącznie nagrano 72 odcinki, a w każdym z nich trzej prezenterzy uczestniczyli w serii wyzwań, próbując swoich sił np. jako kierowcy ciężarówek albo tworząc repliki samochodów filmowych.

W 2016 r. BBC cofnęło licencję dla History na wykorzystywanie marki Top Gear i podjęło się próby stworzenia własnego show. Rok później na antenie BBC America mogliśmy oglądać pierwszy sezon Top Gear America, prowadzonego przez aktora Williama Fichtnera, dziennikarza Toma Forda i kierowcę dragsterów Antrona Browna. Program nie cieszył się już taką popularnością, jak show emitowane przez History, i nie doczekał się kontynuacji.

Teraz amerykański Top Gear powraca z nowymi prezenterami na internetowej platformie streamingowej MotorTrend. Kolejny sezon programu poprowadzą Dax Shepard (aktor), Rob Corddry (aktor) i Jethro Bovingdon (dziennikarz motoryzacyjny), nie zabraknie też oczywiście Stiga, a show ma otrzymać odświeżoną formułę. Jaką? Odpowiedź na to pytanie poznamy wiosną przyszłego roku, bo wtedy zaplanowano premierę nowego programu.

Zobacz również: The Grand Tour powraca z czwartym sezonem

Zdjęcie: MotorTrend Group

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj