Były prezenter Top Gear rozpoczął pracę w konkurencyjnym programie. Pierwsze odcinki z jego udziałem zostaną wyemitowane jeszcze w tym roku. Sprawdź szczegóły.

Rory Reid, bo o nim mowa, współprowadził kultowy Top Gear w latach 2016-2019. Po odejściu z show emitowanego na antenie BBC zaczął karierę na YouTube, gdzie przygotowuje testy i porównania dla redakcji AutoTrader.

Jednak już niedługo Rory Reid ponownie zagości na ekranach telewizorów, albowiem dołączył do ekipy programu Fifth Gear. Najnowsza seria tego motoryzacyjnego programu zyskała podtytuł Recharged i będzie w całości poświęcona samochodom elektrycznym oraz hybrydom plug-in. Obok Reida zobaczymy znanych z poprzednich odsłon show Vicky Butler-Henderson oraz Jasona Plato, a także byłego kierowcę F1 Karuna Chandhoka.

Przy tej okazji nie zaszkodzi wspomnieć o historii Fifth Gear. Pierwszy sezon tego programu został wyemitowany w 2002 r. na antenie Channel 5. Nazwa show nie jest przypadkowa – odnosi się nie tylko do numeru stacji, ale także nawiązuje do Top Gear, który decyzją władz BBC został wówczas zdjęty z anteny. W oryginalnym składzie show wystąpili m.in. byli prezenterzy Top Gear: wspomniana Vicki Butler-Henderson oraz Tiff Needell i Quentin Willson.

Najnowsza seria Fifth Gear Recharged pojawi się 25 listopada na platformie Discovery+, a 2 grudnia zadebiutuje na kanale Quest. W pierwszej kolejności ten program będą mogli obejrzeć widzowie z Wielkiej Brytanii, jednak według zapowiedzi wkrótce będzie on dostępny również w innych krajach.

Redakcja poleca:

Fenomen Top Gear – historia programu

Źródło: Carscoops

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here