Ford ciekawe rozwiązania 05

W samochodach Forda nie brakuje rozwiązań genialnych w swej prostocie – nieskomplikowanych, a jednocześnie umilających eksploatację. Oto garść sprytnych gadżetów w Fordach.

Mała rzecz, a cieszy – Ford idealnie wpisuje się w tę sentencję, udowadniając, że nie trzeba nadzwyczaj drogich rozwiązań technicznych, by uczynić codzienną jazdę samochodem przyjemniejszą i łatwiejszą. Pomysłowych gadżetów jest naprawdę sporo. Niektóre mogą wydawać się błahe, ale okazują się nieocenione w trudnych warunkach eksploatacyjnych, głównie miejskich. Co ciekawego spotkamy w samochodach Forda? Oto najciekawsze technologie pozytywnie wpływające na funkcjonalność auta.

Aktywna osłona krawędzi drzwi

Na ciasnych miejscach parkingowych nietrudno o obcierkę. Można im zapobiec, kupując tanie gumowe nakładki na drzwi, ale na nowym samochodzie nie prezentują się one zbyt atrakcyjnie. Ford w swoich modelach montuje ruchomą osłonę krawędzi drzwi, wysuwającą się po otwarciu i automatycznie chowającą się podczas zamykania. W ten sposób drzwi mają zapewnioną nieustanną ochronę, a osłona nie zaburza linii nadwozia auta.

Ford osłona drzwi

Easy-Fuel – brak możliwości pomyłki przy tankowaniu

Każdemu może się zdarzyć nalać do zbiornika niewłaściwego paliwa. Właściciele Fordów z bezkorkowym systemem Easy-Fuel nigdy nie popełnią takiego błędu, gdyż wlew paliwa został zaprojektowany specjalnie pod pasującą końcówkę pistoletu dystrybutora. Ostrzeże tym samym zawczasu przed nalaniem nieodpowiedniego paliwa. Poza tym, z uwagi na brak korka, nie ubrudzimy sobie podczas tej czynności rąk.

Podgrzewana przednia szyba „Quickclear”

Wielu odbiorców pokochało samochody Forda właśnie za to rozwiązanie. Stosowane w wielu modelach podgrzewanie przedniej szyby pozwala odłożyć plastikową skrobaczkę na bok: wystarczy wcisnąć przycisk na desce rozdzielczej lub ikonkę w ekranie dotykowym, by wbudowane w szybę niewidoczne elementy grzewcze szybko rozpuściły zalegający śnieg czy lód. To przydatne zwłaszcza dla osób parkujących swoje Fordy na zewnątrz.

Ford podgrzewana przednia szyba

Active Noise Control – całkowita cisza

Innowacyjna technologia dba o maksymalne odizolowanie wnętrza od hałasów z zewnątrz. Opiera się na trzech ukrytych mikrofonach wychwytujących dźwięki, które są tłumione za pomocą odwróconych fal dźwiękowych z głośników systemu audio. To nowa jakość w dziedzinie wyciszenia części pasażerskiej, ważna szczególnie w eksploatacji pozamiejskiej.

EasyFold – dowolne konfiguracje foteli

Dostępne w rodzinnych modelach Forda (np. Galaxy) rozwiązanie umożliwia natychmiastową zmianę konfiguracji wnętrza bez jakiegokolwiek wysiłku. Wystarczy wcisnąć przycisk w bagażniku, by automatycznie złożyć lub rozłożyć drugi rząd siedzeń. W udoskonalonej wersji systemu (Easy Power Fold) przewidziano też funkcję automatycznego składania i rozkładania trzeciego rzędu foteli. Tym samym wystarczą dwa wciśnięcia guzików, by w kilka sekund zmienić samochód w mikrociężarówkę.

Ford EasyFold

MyKey – spokój o pożyczony samochód

Funkcja MyKey pozwala zaprogramować w kluczyku niektóre parametry i ustawienia samochodu, ważne z punktu przekazywania go np. komuś z rodziny. Należą do nich m.in. ograniczenie prędkości maksymalnej i głośności systemu audio, przypomnienie o zapięciu pasów bezpieczeństwa lub zablokowanie możliwości wyłączenia systemów bezpieczeństwa. To gwarancja spokoju osoby pożyczającej, a dla pożyczającego – poczucia bezpieczeństwa.

KeyFree – bezkluczykowy dostęp

Wyciąganie kluczyka za każdym razem, gdy chcemy wejść do samochodu, powoli staje się reliktem przeszłości – zwłaszcza, gdy posiadamy Forda z systemem KeyFree. Pozwala on otwierać i zamykać drzwi bez wciskania przycisku na kluczyku, a nawet wyjmowania go z kieszeni. Nie musimy też go szukać po zajęciu miejsca w fotelu: by uruchomić silnik, wystarczy wcisnąć sprzęgło (lub hamulec w aucie z automatyczną skrzynią biegów), a następnie przycisk uruchamiający na desce rozdzielczej.

Ford KeyFree

Bezdotykowe otwieranie bagażnika

W ramach bezkluczykowego dostępu przewidziana jest również funkcja otwierania klapy bagażnika bez użycia rąk – wystarczy przesunąć stopą pod tylnym zderzakiem. Bardzo przydatne, jeśli np. kierujemy się do samochodu, trzymając w obu rękach ciężkie torby z zakupami.

Fotele o najwyższym komforcie

W wybranych wersjach wyposażenia Ford proponuje wielokonturowe fotele z funkcją podgrzewania, wentylacji i rozległego masażu. Działa on w oparciu o rozlokowane po całym fotelu nadmuchiwane poduszki. System tak steruje ciśnieniem w poduszkach, by zapewnić kierującemu maksymalne odprężenie i złagodzić dolegliwości pleców, szczególnie dokuczliwe podczas dalszych wyjazdów samochodem.

Ford wielokonturowe fotele

Polecamy również:

FordPass – jedna aplikacja, wiele korzyści dla użytkownika

Ford Używane – sposób na kilkuletnie auto z pewnego źródła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj