Ford Kuga

Ford wyposaża swoje samochody w wiele nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają życie i podnoszą poziom bezpieczeństwa. Dowiedz się więcej na ten temat.

Inżynierowie i projektanci Forda nieustannie przygotowują nowe rozwiązania techniczne, dzięki którym mogą nie tylko dotrzymać kroku rywalom, ale wręcz ich wyprzedzić, mając tym samym wpływ na przyszłość światowej motoryzacji. Innowacje są wprowadzane w niemal każdej dziedzinie – od tak zwyczajnych czynności, jak otwieranie i zamykanie auta, czy tankowanie, poprzez funkcje łączności aż po zaawansowane systemy wspomagające kierowcę. Poniżej omawiamy wybrane z nich.

System Ford KeyFree

Konieczność używania kluczyka za każdym razem, gdy chcemy wsiąść do samochodu i odpalić silnik, powoli przechodzi do historii. Wszystko za sprawą systemu Ford KeyFree, który pozwala automatycznie otwierać i zamykać drzwi auta bez potrzeby korzystania z pilota. Należy jedynie podejść do pojazdu i złapać za klamkę, aby dostać się do wnętrza. Rozwiązanie to obejmuje także bezkluczykowe uruchamianie silnika. Dzięki tej funkcji nie trzeba szukać stacyjki ani przekręcać kluczyka, wystarczy wcisnąć sprzęgło (skrzynia manualna) lub pedał hamulca (przekładnia automatyczna) i nacisnąć przycisk rozrusznika Ford Power.

Ford KeyFree

Bezdotykowe otwieranie i zamykanie bagażnika

Wyobraźmy sobie taką sytuację: mamy ręce pełne zakupów i w dodatku pada deszcz, więc nie chcemy kłaść toreb na ziemię. Co zrobić? Wówczas z pomocą przychodzi funkcja bezdotykowego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika. System dostępu bezkluczykowego Ford KeyFree wykryje, że zbliżyliśmy się do samochodu i umożliwi otwarcie bagażnika bez używania rąk. W jaki sposób? Wystarczy wykonać ruch nogą pod tylnym zderzakiem.

Ford - bezdotykowo otwierany i zamykany bagażnik

Funkcja MyKey

Z tego udogodnienia szczególnie zadowolone będą osoby, które dzielą samochód z mniej doświadczonym kierowcą (np. kimś z rodziny) i chcą mieć kontrolę nad tym, w jaki sposób ich auto jest eksploatowane. Funkcja Ford MyKey daje możliwość indywidualnego zaprogramowanie kluczyka i przypisania do niego określonych parametrów i ograniczeń, jak np. maksymalna prędkość, maksymalna głośność radia, przypomnienie o zapięciu pasów czy brak możliwości dezaktywacji systemów bezpieczeństwa. Co istotne, ta opcja działa także w samochodach wyposażonych w dostęp bezkluczykowy.

Ford MyKey

Ford Easy-Fuel

Bezkorkowy wlew paliwa można śmiało uznać za jedno ze sztandarowych rozwiązań Forda, które od lat jest stosowane w modelach tej marki. Ford Easy-Fuel oferuje dwie niepodważalne zalety. Po pierwsze, nie pozwala na zatankowanie niewłaściwego paliwa, ponieważ konstrukcja wlewu jest dopasowana do odpowiedniej końcówki dystrybutora paliwa. Po drugie, brak korka oznacza, że nie trzeba brudzić sobie rąk podczas otwierania baku ani zastanawiać się, gdzie odłożyć zakrętkę w czasie tankowania.

Ford Easy-Fuel

Systemy audio B&O

Wysokiej jakości sprzęt grający to element wyposażenia samochodu, na który kupujący coraz częściej zwracają uwagę. Efektem współpracy Forda oraz B&O jest świetne nagłośnienie, które uprzyjemni nawet najdłuższą podróż, pozwalając cieszyć się ulubioną muzyką. Każdy model spod znaku błękitnego owalu otrzymał specjalnie zaprojektowany i dopasowany do wnętrza system audio marki B&O.

Ford - audio B&O

Reflektory adaptacyjne Ford Dynamic LED

Diody LED w coraz większym stopniu wypierają tradycyjne żarówki w samochodowych światłach i trudno się temu dziwić. Adaptacyjne reflektory Ford Dynamic LED zapewniają doskonałe oświetlenie drogi bez względu na panujące warunki i poprawiają widoczność zakrętów. Tworzą precyzyjny i jasny strumień światła, który samoczynnie podąża za torem jazdy auta. Ponadto inteligentny system rozpoznaje pojazdy znajdujące się przed nami i automatycznie zmienia światła drogowe na mijania. Gdy na drodze znów jest pusto, ponownie włączają się długie światła, zapewniając maksymalną widoczność.

Reflektory adaptacyjne Ford Dynamic LED

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS)

Inteligentny System Bezpieczeństwa (IPS) pełni dwie podstawowe funkcje – pomaga uniknąć zderzenia oraz chroni kierowcę i pasażerów, jeśli już dojdzie do kolizji. Wyróżniamy systemy aktywne i pasywne. Obecność aktywnych asystentów, takich jak układ elektronicznego rozkładu sił hamowania, system przeciwdziałający blokowaniu kół podczas hamowania czy układ przeciwpoślizgowy, pozwala kierującemu lepiej zapanować nad samochodem w krytycznej sytuacji. Natomiast systemy pasywne zostają aktywowane tuż przed faktycznym uderzeniem. Do tej grupy należą m.in. poduszki powietrzne, zaawansowane pasy bezpieczeństwa oraz układ, który cofa pedały, aby chronić stopy kierowcy.

Ford Pre-collision Assist

Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy

Montowany w Fordach system informacyjno-rozrywkowy SYNC jest wyposażony w funkcję wzywania pomocy. Dzięki niej w momencie odpalenia poduszek powietrznych następuje automatyczne nawiązanie połączenia z numerem alarmowym 112 i przekazanie informacji o miejscu zdarzenia. Jest to rozwiązanie, które naprawdę może uratować komuś życie, choć oczywiście życzymy wszystkim, aby nigdy nie było okazji do sprawdzenia tej funkcji w praktyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj