NowościAktualnościFordPass – jedna aplikacja, multum korzyści dla użytkownika

FordPass – jedna aplikacja, multum korzyści dla użytkownika

Aplikacja FordPass otwiera użytkownika na nowe możliwości w zakresie użytkowania samochodu. Oto najistotniejsze funkcje innowacyjnej technologii dostępnej w Fordach.

W dzisiejszych czasach smartfon otwiera furtkę do wielu przydatnych funkcji, a ten trend nie ominął również samochodów. Kooperujące z telefonem systemy multimedialne trafiają do coraz tańszych i bardziej popularnych aut, z kolei producenci prześcigają się w opracowywaniu wygodnych aplikacji umożliwiających połączenie się z pojazdem i skorzystanie z masy przydatnych, z punktu widzenia użytkownika, udogodnień. Nie inaczej zrobił Ford, opracowując innowacyjną aplikację FordPass w dwóch wersjach – standardową FordPass i przeznaczoną dla przedsiębiorców FordPass Pro. W tym materiale przyjrzymy się możliwościom bazowej technologii FordPass.

Jak działa FordPass?

Aplikacja FordPass dostępna jest w samochodach Forda wyposażonych w modem FordPass Connect, czyli m.in. w modelach posiadających nawigację. Ma on za zadanie utworzyć połączenie ze smartfonem, zezwolić na transfer danych do i z pojazdu, a także umożliwić skorzystanie z funkcji łączności w aucie. By skojarzyć telefon z samochodem, użytkownik musi pobrać aplikację Ford Pass (z App Store lub Google Play) i aktywować usługę FordPass Connect na wyświetlaczu w desce rozdzielczej. Co istotne, można z niej skorzystać również w używanym samochodzie. Jeśli pochodzi on spoza Autoryzowanej Sieci Dealerskiej Forda, należy zresetować ustawienia główne systemu SYNC i zalogować się lub utworzyć nowe konto w FordPass.

Jakie możliwości daje aplikacja FordPass? W domu…

Omawiana usługa wprowadza nowy standard dla użytkownika, czyniąc eksploatację samochodu o wiele prostszą i wygodniejszą. Nie wychodząc z domu można np. zamknąć i otworzyć Forda, a nawet uruchomić silnik i włączyć ogrzewanie, co szczególnie przyda się zimą. Z poziomu smartfona dostępny jest wgląd do lokalizacji auta (np. by nie szukać go na parkingu). Z kolei funkcja SecuriAlert błyskawicznie ostrzeże przed kradzieżą, wysyłając powiadomienie, gdy ktoś otworzy drzwi samochodu, także przy użyciu zduplikowanego klucza.

… lub w podróży.

Gdy już udamy się w drogę, z aplikacji FordPass otrzymamy szereg informacji przydatnych podczas dalekich tras, jak i codziennych dojazdów do pracy. Dzięki wzajemnej kooperacji z systemami z innych pojazdów usługa przedwcześnie ostrzega m.in. o robotach drogowych i korkach, jednocześnie wyznaczając omijającą je alternatywną trasę. Cel podróży można zresztą przesłać telefonem do auta jeszcze zanim się do niego wsiądzie – wtedy od razu będzie dostępny w nawigacji. W aplikację FordPass wgrano zakładkę „Moje podróże”, czyli rozbudowany dziennik pokładowy z takimi informacjami jak odległość, czas, średnia prędkość, spalanie (w tym miesięczne raporty zużycia paliwa) czy historia podróży. Ponadto otrzymujemy wgląd do parametrów jazdy dotyczących m.in. przyspieszania, hamowania i pokonywania zakrętów.

Łatwiejsze życie z „elektrykiem” z aplikacją FordPass

Dla elektrycznego Forda Mustanga Mach-E oraz modeli hybrydowych Plug-In Hybrid Ford opracował funkcje czyniące jazdę autem na prąd o wiele mniej stresującą. Z aplikacją FordPass samochód sam będzie „pamiętał” o ładowaniu i w razie potrzeby sam pokieruje do miejsca uzupełnienia prądu. Rozbudowana wyszukiwarka stacji ładowania pozwoli też samodzielnie odnaleźć najlepszą dla nas placówkę. Poziom podłączonej do ładowania baterii będzie można podejrzeć w smartfonie: tam też przyjdzie powiadomienie o zakończeniu ładowania. Dodatkowo istnieje możliwość ustalenia preferowanych godzin odjazdu, tak aby samochód mógł się naładować z wyprzedzeniem. Użytkownicy obawiający się malejącej liczby kilometrów na jednym ładowaniu docenią funkcję inteligentnego zasięgu, która ustala go na podstawie stylu jazdy kierowcy, prognozy pogody i danych pobieranych od innych użytkowników aplikacji.

FordPass

Serwisowanie pod kontrolą i opieka w razie awarii

Aplikacja FordPass czuwa nad stanem technicznym samochodu, przypominając o konieczności przeprowadzenia niezbędnych czynności serwisowych (np. wymiany oleju) lub napraw (np. wymiany żarówki). Na bieżąco informuje też o przeglądach i aktualnych usługach serwisowych oraz udostępnia użytkownikowi historię serwisową swojego auta. Z jej poziomu można również umówić wizytę w autoryzowanej placówce Forda. W razie nieprzewidzianej sytuacji w drodze przyda się usługa Ford Assistance, pozwalająca w sprawny sposób wezwać pomoc drogową.

Ile kosztuje korzystanie z możliwości aplikacji FordPass?

Kupujący nowego Forda otrzymują bezpłatną, testową subskrypcję na 12 miesięcy od daty rejestracji samochodu. Po tym czasie można wykupić płatny dostęp do aplikacji (16,99 zł miesięcznie) – przedłużymy tym samym możliwość korzystania z zaawansowanych usług w aplikacji. Podstawowe funkcje, jak zdalne uruchamianie i otwieranie/zamykanie auta, dostępne są za darmo przez 10 lat.

Polecamy także:

Więcej informacji na temat aplikacji FordPass

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji