Ford Kuga (2023)

Ford Kuga to udany kompaktowy SUV, który został wyposażony w wiele rozwiązań ułatwiających codzienną eksploatację. Prezentujemy 7 najciekawszych udogodnień.

Ford Kuga 3. generacji został przedstawiony w 2019 roku. Po stronie atutów tego modelu należy wskazać pojemne wnętrze, bogate wyposażenie i świetne właściwości jezdne, a także szeroką paletę dostępnych jednostek napędowych. Gama silnikowa tego modelu obejmuje benzynowy motor 1.5 EcoBoost (150 KM), turbodiesla 2.0 EcoBlue (120 KM) oraz klasyczną hybrydę (190 KM) i hybrydę plug-in (225 KM). Mocną stroną opisywanego SUV-a są także funkcjonalne i przydatne na co dzień rozwiązania, których na jego pokładzie nie brakuje. Poniżej omawiamy 7 naszym zdaniem najbardziej interesujących udogodnień zastosowanych w tym modelu.

Ford Kuga (2023)

1 Aktywna osłona krawędzi drzwi

Door Edge Protector, czyli aktywne zabezpieczenie krawędzi drzwi to rozwiązanie genialne w swej prostocie. Znajdziemy je na liście wyposażenia seryjnego wersji specjalnej Graphite Tech, a także w pakiecie Driver Assistance dostępnym dla pozostałych wersji za 6000 zł. Warto rozważyć tę dopłatę, ponieważ dzięki Door Edge Protector zapobiegniemy uszkodzeniu lakieru na naszym samochodzie oraz unikniemy wgnieceń w karoserii auta zaparkowanego obok. Opisywane rozwiązanie polega bowiem na tym, że po otwarciu drzwi automatycznie wysuwa się specjalna nakładka, która zabezpiecza krawędź drzwi przed obiciem.

Ford Kuga (2023)

2 Systemy wspomagające parkowanie

Dla wielu kierowców jednym z najbardziej stresujących manewrów jest parkowanie. Na szczęście Ford Kuga dba o to, żeby w jak największym stopniu ułatwić zadanie kierowcy. Już w standardzie oferuje czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz kamerę cofania. Dodatkowo, po wybraniu wspomnianego już pakietu Driver Assistance, można liczyć na przednią kamerę oraz system Active Park Assist, który w samochodach z automatyczną skrzynią biegów lub bezstopniową przekładnią eCVT obejmuje funkcję automatycznego parkowania równoległego i prostopadłego oraz wyjazdu z równoległego miejsca parkingowego.

Ford Kuga (2023)

3 Podgrzewana przednia szyba

Na pokładzie Kugi nie mogło zabraknąć także charakterystycznego dla Forda rozwiązania, czyli podgrzewanej przedniej szyby Quickclear. Należy ona do wyposażenia standardowego topowej odmiany Vignale, a w pozostałych jest oferowana w pakiecie Winter za 3000 zł (wraz z podgrzewaną kierownicą oraz podgrzewanymi przednimi fotelami i tylną kanapą). Dzięki tej funkcji można zapomnieć o czasochłonnym skrobaniu szyby na mrozie. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby już po kilkunastu sekundach odzyskać pełną widoczność – i to bez wysiadania z samochodu.

Ford Kuga (2023)

4 Regulowana tylna kanapa

Każdy Ford Kuga jest wyposażony w przesuwaną, składaną i dzieloną w stosunku 60:40 tylną kanapę z regulacją pochylenia oparć, która w wersjach Titanium X, ST-Line X, Graphite Tech oraz Vignale dodatkowo zawiera przycisk do składania oparcia kanapy w bagażniku. To rozwiązanie sprawia, że pasażerowie jadący z tyłu mogą swobodnie dopasować ustawienie siedzenia do swoich potrzeb, jak również umożliwia zwiększenie przestrzeni bagażowej w łatwy i szybki sposób.

5 Dostęp bezkluczykowy

Bogata standardowa specyfikacja Kugi obejmuje dostęp bezkluczykowy Ford KeyFree, który pozwala na otwarcie auta i uruchomienie silnika bez wyjmowania kluczyka z kieszeni czy torby. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu wystarczy tylko dotknąć klamki, aby wsiąść do samochodu. W wersjach Titanium X, ST-Line X, Graphite Tech oraz Vignale można ponadto otrzymać elektrycznie i bezdotykowo sterowaną pokrywę bagażnika (w wariantach Titanium i ST-Line wymaga 1900 zł dopłaty).

Ford Kuga (2023)

6 Funkcja MyKey

Funkcja MyKey jest dostępna seryjnie i przyda się głównie osobom, którym zdarza się udostępniać samochód świeżo upieczonemu kierowcy i chcą mieć kontrolę nad tym, w jaki sposób ich auto jest użytkowane. System ten umożliwia indywidualne zaprogramowanie kluczyka i przypisanie do niego konkretnych parametrów, jak np. maksymalna prędkość, maksymalna głośność radia, przypomnienie o zapięciu pasów czy brak możliwości dezaktywacji systemów asystujących.

Ford Kuga (2023)

7 Bezkorkowy wlew paliwa

Kolejnym bardzo przydatnym, a zarazem typowym dla Forda rozwiązaniem jest bezkorkowy wlew paliwa Ford Easy-Fuel, który oferuje dwie istotne zalety. Po pierwsze, zapobiega pomyłce przy dystrybutorze, w zasadzie uniemożliwiając nalanie niewłaściwego paliwa do zbiornika, a tym samym pozwala uniknąć wzywania lawety i kosztownej wizyty u mechanika. Po drugie, brak korka oznacza, że nie pobrudzimy sobie rąk podczas tankowania.

Ford Kuga (2023)

2 KOMENTARZE

  1. No faktycznie super atuty i inne auta tego nie mają a od korka to tak się brudzą ręce że przez tydzień zawsze je szoruje a jak często tankuje to wtedy wogóle ich nie myje. Bo pistolet nie brudzi i nie ma jednorazowych rękawiczek na stacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj