NowościAktualności„Magiczne” rozwiązania w nowym Fiacie Doblo

„Magiczne” rozwiązania w nowym Fiacie Doblo

Przedstawiony w ubiegłym roku, nowy Fiat Doblo został wyposażony w wiele pomysłowych rozwiązań, które wyraźnie ułatwiają codzienną eksploatację. Przybliżamy szczegóły na temat trzech najciekawszych udogodnień.

Fiat Doblo 3. generacji został oficjalnie pokazany w czerwcu zeszłego roku. Nowy model powstaje w hiszpańskich zakładach Stellantis w Vigo i jest oferowany z trzema rodzajami napędu – benzynowym (110 KM), wysokoprężnym (102-131 KM) oraz elektrycznym (136 KM). Klienci mają ponadto do wyboru dwie długości nadwozia – standardową (4,4 m) i wydłużoną (4,75 m), a także trzy konfiguracje – furgon, furgon brygadowy i 5-miejscowe kombi. Szeroka gama wersji bez wątpienia stanowi dużą zaletę, jednak w kombivanie największe znaczenie ma funkcjonalność. Pod tym względem nowy Fiat Doblo Van także nie zawodzi. Na jego pokładzie znajdziemy bowiem różne sprytne rozwiązania, dzięki którym jazda na co dzień staje się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza. Poniżej omawiamy trzy „magiczne” udogodnienia, jakie są dostępne w tym modelu.

1 Magic Cargo

Dzięki temu rozwiązaniu można zwiększyć objętość przestrzeni ładunkowej o 0,5 m3 oraz bez problemu zmieścić długie przedmioty, takie jak rury czy drabina. W przypadku Doblo Van z krótkim rozstawem osi pojemność bagażnika rośnie z 3,3 m3 do 3,8 m3, a długość paki – z około 180 cm do 309 cm. Na jeszcze lepsze możliwości przewozowe można liczyć w wydłużonym wariancie. Za sprawą Magic Cargo objętość przestrzeni ładunkowej to 4,4 m3 (zamiast 3,9 m3), a długość paki – 344 cm (zamiast ok. 217 cm).

Warto również dodać, że opisywana funkcja jest łączona z dwuosobową ławką, która zastępuje pojedynczy fotel pasażera. Pod nią znajduje się dodatkowy schowek, a składane oparcie może pełnić rolę podłokietnika lub stolika, zamieniając kabinę Doblo w mobilne biuro.

Fiat E-Doblo Van - Magic Cargo
Po złożeniu oparcia środkowego fotela powstaje funkcjonalny stolik.

2 Magic Mirror

Nowego Fiata Doblo Van można wyposażyć w cyfrowe lusterko wsteczne z 5-calowym wyświetlaczem, na którym pokazywany jest obraz z dwóch kamer – jednej umieszczonej pod prawym lusterkiem i drugiej zainstalowanej nad tylnymi drzwiami. Kierowca może przełączać się między trzema różnymi widokami otoczenia pojazdu – z lusterka wstecznego, z martwego pola oraz z kamery cofania. To rozwiązanie sprawia, że znacznie łatwiej manewrować w ciasnych uliczkach czy na zatłoczonych parkingach.

Fiat E-Doblo Van - Magic Mirror
5-calowe cyfrowe lusterko wsteczne należy do wyposażenia opcjonalnego.

3 Magic Plug

Funkcja Magic Plug jest zarezerwowana dla elektrycznego Fiata E-Doblo. Pozwala ona na wykorzystywanie energii zmagazynowanej w akumulatorze trakcyjnym do zasilania np. elektronarzędzi czy lodówki turystycznej. Przeznaczone do tego celu gniazdko elektryczne znajduje się we wnętrzu auta i można je dostosować do konkretnego zadania poprzez zmianę napięcia z 12V na 230V.

Fiat E-Doblo Van - Magic Plug
Elektryczne E-Doblo Van może zarówno pobierać prąd z sieci, jak i oddawać energię do zasilania np. lodówki lub szlifierki.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji