Škoda ENYAQ iV Coupé produkcja fabryka 2022

Po przerwie spowodowanej pandemią Skoda ponownie umożliwia zwiedzanie swoich fabryk w Czechach. Wizyta w zakładach marki to znakomity pomysł na wycieczkę dla fanów motoryzacji, grup szkolnych czy rodzin z dziećmi.

Zwiedzanie każdego z trzech zakładów należy zarezerwować z wyprzedzeniem na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Marka oferuje wycieczki w języku czeskim, angielskim oraz niemieckim.

Cieszymy się, że po ponad 2 latach w końcu możemy ponownie zaoferować zwiedzanie naszych fabryk. Warto to zrobić, bo nasze zakłady bardzo się w tym czasie zmieniły. W Mladej Boleslavii rozpoczęliśmy produkcję całkowicie elektrycznego modelu Enyaq iV oraz systemów akumulatorów MEB, a w Kvasinach kontynuowaliśmy systematyczną modernizację zakładów produkcyjnych. W tym czasie, pod koniec 2020 r., fabryka w Vrchlabí stała się pierwszym neutralnym pod względem emisji CO2 zakładem produkcyjnym Skody – powiedziała Andrea Frydlová, dyrektor muzeum Skody.

muzeum_Skody_2022
Ekspozycja w muzeum Skody liczy ok. 50 aut.

Zwiedzanie głównej fabryki w Mladá Boleslavii (ok. 55 km od Pragi) można połączyć z wizytą w muzeum Skody. Bilet z przewodnikiem w języku czeskim kosztuje 180 CZK (ok. 35 zł), a w innych językach – 260 CZK (ok. 50 zł). Zwiedzanie z przewodnikiem zakładów w Kvasinach i Vrchlabí jest bezpłatne. W wycieczkach, które trwają około 2 godzin, rolę przewodników często przejmują byli pracownicy zakładów Skody. Wycieczki skierowane są m.in. do klas szkolnych, pasjonatów oraz rodzin z dziećmi (dzieci muszą mieć ukończone 10 lat).

Zobacz linię produkcyjną Skody Enyaq iV

W głównej fabryce w Mladej Boleslavii warto zobaczyć m.in. produkcję elektrycznej Skody Enyaq iV, która odbywa się na tej samej linii, na której budowana jest bestsellerowa Octavia w wersjach spalinowej, mild hybrid oraz plug-in hybrid. Aby to umożliwić, w ostatnich latach Skoda dokonała daleko idącej modernizacji linii produkcyjnej. W Mladej Boleslavii niedawno uruchomiono również produkcję systemów akumulatorowych do elektrycznych modeli Skody oraz innych marek Grupy VW.

W Kvasinach około 7000 pracowników produkuje obecnie modele Superb, Karoq i Kodiaq. W niedalekiej Skoda przyszłości przeniesie produkcję nowej generacji modelu Superb do Bratysławy, dzięki czemu uwolni w fabryce moce produkcyjne dla dodatkowych 150 000 egzemplarzy SUV-ów Kodiaq i Karoq.

Fabryka w Vrchlabí odgrywa kluczową rolę w produkcji komponentów dla aut Skody. To tutaj wytwarzana jest automatyczna skrzynia biegów DQ200. Od końca 2020 r. zakład ten jest pierwszą fabryką marki neutralną pod względem emisji CO2.

fabryka_Skoda_25552-zwiedzanie3
Muzeum Skody w Mladej Boleslavii z zewnątrz.

Do fabryki Skody z własnym autem

Aby wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po fabryce w Mladej Boleslavii, należy mieć własny pojazd z wolnym miejscem dla przewodnika. Muzeum Skody może również zorganizować minibus do przejazdu dla grup do siedmiu osób (po wcześniejszym uzgodnieniu). Alternatywnie można skorzystać np. z usługi Prague Tours Direct, która oferuje przejazd z i do Pragi.

W każdym z trzech zakładów produkcyjnych Skody wycieczki można rezerwować z wyprzedzeniem na specjalnej stronie internetowej. Tutaj zwiedzający mogą zapoznać się z zasadami obowiązującymi na terenach fabryk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj