Muzeum Skody jest ponownie dostępne dla zwiedzających, teraz także w formie wirtualnych wycieczek. Dowiedz się, jakie eksponaty można obejrzeć na wystawach stałych i czasowych.

Muzeum Skody od lat cieszy się dużą popularnością wśród fanów motoryzacji z całego świata. W samym tylko 2019 roku do Mlada Boleslav przyjechało ponad 274 000 zwiedzających. W ubiegłym roku z wiadomych względów gości było jednak mniej – wybuch pandemii COVID-19 wymusił tymczasowe zamknięcie obiektu. Po przerwie spowodowanej kolejną falą koronawirusa, od poniedziałku 3 maja muzeum czeskiej marki znów jest otwarte. Ponadto dla osób, które nie planują w najbliższym czasie wizyty w Mlada Boleslav Skoda przygotowała serię wirtualnych wycieczek po wystawach stałych i czasowych.

„Nawet podczas pandemii COVID-19 chcemy nadal zapraszać gości do odwiedzenia Muzeum Skody, zachowując przy tym wszystkie standardy bezpieczeństwa. Dla wszystkich osób, które jednak obecnie nie mogą zrobić tego osobiście, przygotowaliśmy możliwość wirtualnego obejrzenia naszej wystawy. Wystarczy odwiedzić stronę internetową Muzeum Skody, na której znajduje się nowa seria wycieczek wideo po naszych historycznych obiektach” – mówi Andrea Frydlova, dyrektor Muzeum Skody.

Odwiedzający stronę muzeum mogą wybrać jedną z kilku tras tematycznych, po których oprowadzają doświadczeni przewodnicy. Nagrania są dostępne z angielskim lektorem, a obecnie do wyboru są następujące wycieczki:

EVOLUTION – cykl trzech filmów, które oferują wgląd w bogatą historię marki. Pierwszy materiał jest poświęcony początkom działalności założonej w 1895 roku firmy Laurin & Klement. Drugi film opowiada o narodzinach Skody w 1925 roku i późniejszych losach marki aż do końca lat 80. Natomiast z trzeciego nagrania dowiemy się więcej na temat dynamicznego rozwoju firmy pod skrzydłami Grupy Volkswagena.

PRECISION – ten film pozwala nam zajrzeć za kulisy muzealnego warsztatu. To tutaj możemy zobaczyć, jak przebiega renowacja pojazdów zabytkowych, a także poznać szczegóły dotyczące badań prowadzonych przez archiwum Skody.

GALERIA TECHNOLOGII – stanowi część wystawy stałej i pokazuje zwiedzającym, jak na przestrzeni lat zmieniała się produkcja samochodów w czeskiej fabryce. Nagranie skupia się na poszczególnych elementach auta, w tym przede wszystkim na silnikach i reflektorach.

W DUCHU ELEKTROMOBILNOŚCI – tematem przewodnim tej wycieczki jest historia samochodów z napędem elektrycznym. Na filmie możemy zobaczyć m.in. miniaturową Skodę Puck z lat 40. XX wieku, Skodę Eltra z 1991 roku i jeden z prototypów Skody Octavii Green E Line, a także najnowsze modele – Citigo-e iV oraz Enyaq iV. Dodatkowo dowiemy się, jak działają nowoczesne silniki elektryczne i akumulatory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj