Muzeum Skody w Mlada Boleslav rozszerza ofertę wirtualnych wycieczek. Miłośnicy motoryzacji mogą teraz poznać historię czeskiej marki bez wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej o tym projekcie.

Mieszczące się w Mlada Boleslav Muzeum Skody oraz rodzinny dom Ferdynanda Porsche w Libercu-Vratislavicach to dwa popularne miejsca wśród fanów motoryzacji odwiedzających Czechy. Obydwa obiekty są oczywiście otwarte dla odwiedzających, choć zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji raczej mało kto myśli o podróżach i zwiedzaniu. Mimo wszystko jednak dobrze jest znaleźć czas dla siebie i przez chwilę zająć myśli czymś innym.

Tym czymś może być na przykład wirtualny spacer po muzeum Skody, co polecamy zwłaszcza miłośnikom samochodów. W zeszłym roku udostępniono pierwszą serię filmów przybliżających widzom historię czeskiej marki (pisaliśmy o tym TUTAJ), a niedawno zostały opublikowane kolejne nagrania, na których eksperci omawiają dostępne wystawy, koncentrując się na kilku ważnych tematach.

Pierwszy z nich to film pod tytułem TRADYCJA. Ta produkcja pozwala na zapoznanie się z projektami logo Skody i znaczeniem wybranych modeli. W ramach wirtualnego zwiedzania widzowie mogą także dowiedzieć się więcej o historii cieszących się dużą popularnością aut z nadwoziem kombi, takich jak Skoda Octavia Combi.

Kolejny film zatytułowany DEPOZYTORIUM – KOLEKCJA PROTOTYPÓW I SAMOCHODÓW SPORTOWYCH opowiada o wyjątkowych eksponatach, zgromadzonych w dawnej odlewni marki. Wśród nich znajduje się słynne coupe Ferat, które pojawiło się w horrorze Wampir z Feratu (oryginalny tytuł: Upir z Feratu). Co ciekawe, ten pojazd narodził się w 1971 roku jako Skoda 110 Super Sport, a dopiero później prototyp został przebudowany na potrzeby filmu. Nagranie przedstawia także m.in. koncepcyjne wersje modeli Yeti, Roomster czy Superb oraz niektóre projekty, które nigdy nie zostały zrealizowane. Uzupełnieniem opowieści jest prezentacja ważnych modeli Skoda Motorsport z drugiej połowy XX wieku.

Osobna wycieczka oprowadza po wystawie specjalnej 120 LAT SKODA MOTORSPORT, która na miejscu w muzeum jest dostępna tylko do 20 marca. Ta czasowa ekspozycja została poświęcona wieloletniemu zaangażowaniu marki w sporty motorowe, którego początki sięgają 1901 roku, kiedy to motocykl z Mladej Boleslav po raz pierwszy wziął udział w międzynarodowym wyścigu. Obok ówczesnych maszyn można tam zobaczyć także liczne trofea.

Przedwojenny bolid Auto Union z szesnastocylindrowym silnikiem można oglądać w muzeum we Vratislavicach tylko do końca marca.

Nowością jest również możliwość odbycia wirtualnego spaceru po rodzinnym domu Ferdynanda Porsche we Vratislavicach. Trzy filmy prezentują nowoczesną koncepcję wystawy, która poświęcona jest tradycji techniki i przemysłu, a przy tym rozpala entuzjazm dla sztuki inżynierskiej. Na nagraniach przedstawione jest także życie Ferdynanda Porsche i jego kariera przedsiębiorcy.

Wirtualne zwiedzanie muzeum Skody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj