Artykuł partneraNowa wystawa Skody w parku Autostadt w Niemczech. Warto odwiedzić!

Nowa wystawa Skody w parku Autostadt w Niemczech. Warto odwiedzić!

Ekspozycja Skody w motoryzacyjnym parku Autostadt w Wolfsburgu nie tylko prezentuje najnowsze modele producenta, ale przybliża również ducha marki. Teraz wystawa debiutuje w odnowionej odsłonie.

Przygotowanie nowego wyglądu pawilonu rozpoczęło się w styczniu 2023 r., a sama transformacja trwała około trzech tygodni. Wystawa będzie nadal stopniowo aktualizowana. Atrakcji i miłych niespodzianek nie brakuje tu zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych odwiedzających.

Czym jest Autostadt?

Autostadt to motoryzacyjny park tematyczny, który został otwarty w Niemczech z okazji EXPO 2000. Obiekt zajmuje powierzchnię 28 hektarów i oferuje odwiedzającym szereg doświadczeń związanych z samochodami Grupy Volkswagen. Celem parku jest nie tylko pokazanie samych pojazdów, ale także przedstawienie historii marek oraz ich obecnej filozofii i strategii. W Autostadt znajdują się pawilony marek: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche i Volkswagen Samochody Dostawcze. Park oferuje atrakcje dla całej rodziny, w tym również możliwość zwiedzenia fabryki. W Autostadt można nawet zaparkować auto i przenocować we własnej przyczepie kempingowej lub innym kamperze. Ponadto, wybrane marki z Grupy VW oferują klientom możliwość odbioru w Autostadt nowego samochodu. Dzięki temu jest to największe tego typu centrum obsługi klienta na świecie, które odwiedziło już ponad 3 miliony użytkowników.

Škoda Pavilion at Autostadt Wolfsburg
Pawilon Skody w kompleksie Autostadt w Wolfsburgu.

Od momentu otwarcia pawilon Skody koncentruje się zarówno na odwiedzających nas rodzinach, jak i indywidualnych sympatykach. Pokazujemy bogatą i zróżnicowaną historię jednej z najstarszych marek samochodowych na świecie, ale także najnowsze modele z jej portfolio – mówi Andrea Frydlová, szefowa muzeum Skody, zaangażowana w prowadzenie pawilonu.

Pawilon Skody zawsze był jednym z najpopularniejszych wśród rodzin i wycieczek szkolnych. Teraz chcemy, aby towarzyszyło to także nowej ekspozycji – dodaje Simona Tomanová z działu marketingu marki Skoda.

Odwiedzający mogą zapoznać się z historią marki, jej związkami ze sportem, ciekawostkami i nowościami z zakresu usług mobilnych i cyfrowych, a także nowymi pojazdami w portfolio. Obecnie w pawilonie prezentowane są 4 modele, przy czym w centrum ekspozycji znajduje się rzeźba projektowa przyszłego dużego elektrycznego SUV-a opartego na studium koncepcyjnym Vision 7S. Wystawa podkreśla również fakt, że producent samochodów koncentruje się na recyklingu i wykorzystaniu zrównoważonych materiałów. Dzięki ekspozycji odwiedzający mogą dowiedzieć się, które części samochodu powstają z surowców pochodzących z takich źródeł.

Škoda Pavilion at Autostadt Wolfsburg
Wystawa przybliża m.in. początki marki Skoda.

Połączenie historii i interaktywności

Naszym zamiarem było zaprezentowanie marki z uwzględnieniem nowego, świeżego designu i interaktywnych elementów. Skupiliśmy się na elektromobilności, zrównoważonym rozwoju, historii firmy i naszym przyjaznym podejściu do klientów. Oczywiście uwzględniliśmy także atrakcje dla dzieci – dodaje Simona.

W sekcji sportowej można rywalizować z komputerem albo inną osobą i sprawdzić, kto jest w stanie wyprodukować więcej energii w ciągu 30 lub 60 sekund pedałowania na rowerze treningowym. Zadanie ma na celu naładowanie elektrycznej Skody Enyaq. Dla młodszych odwiedzających przygotowano także małą ściankę wspinaczkową, ścianę z gigantyczną kolorowanką, rowerki biegowe oraz interaktywne punkty na terenie całej ekspozycji. Miejsca te oznaczone są specjalnym piktogramem.

Škoda Pavilion at Autostadt Wolfsburg
Rowery treningowe pozwalają odwiedzającym rywalizować ze sobą i sprawdzić, kto jest w stanie wygenerować więcej energii.

Dla dzieci przygotowaliśmy również konkurs z krzyżówką, w którym można wygrać drobną nagrodę. Dorośli mogą natomiast spróbować swoich sił w quizie wiedzy związanym z ekspozycją – uzupełnia Simona – W 2024 roku planujemy urozmaicić pawilon krótkoterminowymi wystawami i wydarzeniami, takimi jak premiery nowych modeli lub świętowanie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie czy Tour de France, które marka Skoda od dawna wspiera.

Tylko w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku pawilon Skody w Autostadt odwiedziło ponad 60 000 gości. Nowa ekspozycja z pewnością przyciągnie ich jeszcze więcej.

Zmodernizowany pawilon Skody w parku Autostadt w Wolfsburgu.
Zmodernizowany pawilon Skody w parku Autostadt w Wolfsburgu.
***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji