NowościTa nawigacja bije Google Maps na głowę. Teraz jest za darmo

Ta nawigacja bije Google Maps na głowę. Teraz jest za darmo

Czołowy producent nawigacji na smartfony udostępnia swoją aplikację zupełnie za darmo. Warto ją wypróbować – jest o wiele lepsza od Google Maps. O jaką chodzi?

Większość kierowców na co dzień korzysta z nawigacji fabrycznie zainstalowanych na smartfonach: w przypadku urządzeń z systemem Android jest to Google Maps, a smartfony bazujące na iOSie korzystają z własnych Map Apple. Ich kluczową zaletą jest przede wszystkim całkowicie darmowy dostęp, który nie wiąże się z ograniczonymi możliwościami aplikacji. Mapy Google słyną z bardzo aktualnych danych odnośnie korków, robót drogowych i umiejętnego kierowania na objazdy, pokazują także fotoradary i punkty świadczące różnorakie usługi (stacje benzynowe, sklepy, bankomaty itp.).

Z tych powodów niektórzy użytkownicy aut nie czuli potrzeby przejścia z Google Maps/Map Apple na inną nawigację – a już tym bardziej płatną. Tymczasem na rynku nie brakuje mniej popularnych aplikacji nawigujących, które znacznie przewyższają liczbą udogodnień i precyzją działania Mapy Google lub nawigację Apple. Mowa chociażby o TomTom GO – aplikacji opracowanej przez producenta wyspecjalizowanego w tworzeniu samochodowych nawigacji. Wcześniej nawigacje TomTom znane były głównie z osobno montowanych w autach urządzeń, jednakże producent musiał pójść z duchem czasu i stworzył także aplikację na smartfony.

Co oferuje nawigacja TomTom GO?

Aplikacja nawigująca TomTom GO zasłynęła głównie z dobrego asystenta pasa ruchu, który w sposób czytelny pokazuje, na których pasach należy się ustawić, by np. zjechać we właściwy zjazd na autostradzie. Niektórzy kierowcy skarżą się na tą kwestię w Google Maps, twierdząc, że nie pokazuje linii w sposób intuicyjny. Oprócz tego TomTom GO ostrzega kierowcę o fotoradarach, wyznacza alternatywne trasy dojazdu, pokazuje aktualne ograniczenia prędkości i dobrze współpracuje z usługami Android Auto i Apple CarPlay. Może też działać w trybie offline.

TomTom Go. Jak korzystać za darmo?

Dotychczas korzystanie z nawigacji TomTom GO wiązało się z wniesieniem opłaty 92,99 zł za roczną subskrypcję. Teraz producent przygotował jednak wyjątkową promocję, w ramach której można bezpłatnie aktywować tą nawigację (z wszystkimi jej możliwościami) na okres jednego roku. Niezbędny link znajduje się na brytyjskiej stronie TomToma. Tam też znajdziemy krótki przewodnik, jak za darmo korzystać przez rok z nawigacji TomTom GO. Operacja wiąże się co prawda z uiszczeniem drobnej (4 zł) opłaty (poprzez kartę kredytową lub usługi PayPal/Google Pay), ale jest ona od razu zwracana na konto kupującego.

TomTom GO nawigacja

Aby aktywować darmową nawigację TomTom GO na rok, trzeba też założyć konto lub zalogować się po uprzednim zainstalowaniu aplikacji na smartfonie. Promocja dotyczy jednak tylko osób nie posiadających wcześniej subskrypcji TomTom GO. Po roku usługa automatycznie się odnowi i pobierze z naszego konta opłatę za korzystanie z nawigacji. Aby tego uniknąć, trzeba usunąć z aplikacji podpiętą wcześniej kartę płatniczą lub przed upływem 12 miesięcy przerwać subskrypcję. Promocja TomTom pod nazwą „back2school” potrwa do 4 września 2023 roku.

Polecamy również:

Ważne zmiany w Google Maps. Kierowcy na to czekali

Mapy Petal. Czy to dobra alternatywa dla Google Maps?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji