PoradyPoradyJak udostępnić trasę w Google Maps?

Jak udostępnić trasę w Google Maps?

Wielu kierowców do nawigowania używa Map Google. Ta dopracowana aplikacja ma wiele przydatnych funkcji. Jedną nich jest udostępnianie trasy. Warto wiedzieć, jak wygenerować link, by podzielić się nimi np. ze znajomymi.

Bezpłatne Google Maps to świetna alternatywa dla fabrycznych nawigacji aut. Nie tylko ze względu na rozbudowaną i stale aktualizowaną sieć dróg, ale również uaktualniane w czasie rzeczywistym dane na temat natężenia ruchu drogowego, które pozwalają na sprawne omijanie korków.

Plusem jest też możliwość łatwego planowania tras. Nic nie stoi na przeszkodzie, by planem podróży podzielić się też ze znajomymi. Jeżeli trasę planujemy na komputerze, przeklejanie linku z pasku adresu nie jest najlepszym pomysłem. Będzie długi i nie zawsze zadziała prawidłowo. Znacznie lepszym pomysłem jest użycie funkcji udostępniania trasy, która jest też dostępna w aplikacji.

Jak udostępnić trasę w Mapach Google?

Jak udostepnic trase w Google Maps
Zarówno w wersji Map Google na komputer, jak i w aplikacji na urządzenia mobilne, do udostępniania trasy służy ikona z trzema kropkami (fot. Google Maps)

Aby udostępnić trasę w Google Maps należy:
– wejść na stronę maps.google.com lub włączyć aplikację Google Maps na urządzeniu mobilnym
– wyszukaj trasę, którą chcesz udostępnić
– na urządzeniu mobilnym: przed rozpoczęciem prowadzenia do celu w aplikacji Mapy Google należy nacisnąć ikonę trzech kropek (…), która znajduje się obok pola „Twoja Lokalizacja”, a następnie wybrać funkcję udostępnienia trasy
– na komputerze: pod znajdującą się z lewej strony ekranu propozycją trasy należy wybrać „Szczegóły”, a następnie wcisnąć ikonę z trzema połączonymi kropkami – pojawi się okno z gotowym do skopiowania linkiem oraz możliwością jego wysłania czy udostępnienie na platformach społecznościowych.
– następnie możesz wybrać, komu chcesz udostępnić trasę, wprowadzając adres e-mail, numer telefonu lub wybierając aplikacje społecznościowe do udostępnienia.

Warto wiedzieć: Ta funkcja Google Maps to wybawienie kierowców. Dzięki niej omijają korki

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji