PoradyPoradyTa funkcja Google Maps to wybawienie kierowców. Dzięki niej omijają korki

Ta funkcja Google Maps to wybawienie kierowców. Dzięki niej omijają korki

Jedną z ulubionych aplikacji nawigacyjnych kierowców są Mapy Google. Kolorowe znaczniki na drogach i ulicach symbolizują natężenie, dzięki czemu umożliwiają sprawne omijanie korków i utrudnień.

Google Maps mają wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich są informacje o natężeniu ruchu. Dostępne są informacje o aktualnym natężeniu ruchu, a korzystając z mapy na komputerze można także wyświetlić typowe natężenie o określonych godzinach i w określonych dniach, co ułatwia zaplanowanie podróży – zwłaszcza po nieznanym nam obszarze.

Natężęnie ruchu w Google Maps - co oznaczają kolory
W menu Google Maps można włączyć funkcję wyświetlania natężenia ruchu drogowego. Warto z tego korzystać, by nie utknąć na zakorkowanej ulicy czy drodze. (fot. Google Maps)

Programiści Google dołożyli starań, by kierowcy nie musieli specjalnie zastanawiać się, co oznaczają kolory na Google Maps. Informacje o natężeniu ruchu nawiązują bowiem do barw sygnalizacji świetlnej.

  • Kolor zielony oznacza oznacza swobodny ruch na drodze i brak większych utrudnień. Do celu bez trudu powinniśmy dojechać w przewidywanym przez nawigację czasie.
  • Na pomarańczowo są oznaczane umiarkowane zatory lub spowolnienia w ruchu. Taki kolor może mieć też informacja o natężeniu ruchu przed dojazdami do skrzyżowań czy na bocznych ulicach z ograniczeniem np. do 30 km/h czy licznymi progami zwalniającymi.
  • Czerwony sygnalizuje duże korki lub zablokowane drogi. Jeżeli mamy możliwość, lepiej rozważyć objechanie danego obszaru inną drogą. Zwłaszcza, gdy oznaczony na czerwono odcinek jest długi i prowadzi drogą jednokierunkową, z której nie sposób zawrócić czy zjechać.
  • Na brązowo są oznaczane bardzo poważne utrudnienia. Ruch jest powolny czy wręcz pełzający. Nawigacja, nawet biorąc pod uwagę informacje o utrudnieniach, może mieć problem z określeniem czasu dotarcia do celu. Raczej należy założyć spore spóźnienie względem prognozy.
Typowe natężenie ruchu w Google Maps - co oznacza
Jeżeli korzystamy z Google Maps na komputerach, możemy w prosty sposób wybrać informację o typowych na danym obszarze natężenie ruchu – z uwzględnieniem dni i godzin. Może to ułatwić planowanie trasy (fot. Google Maps)

Warto wiedzieć: Na Google Maps można sprawdzić ceny paliw i dużo zaoszczędzić!

Warto pamiętać, że intensywność korków i ich lokalizacja mogą się zmieniać w czasie – w zależności od warunków drogowych, sytuacji czy godziny. Dlatego nastawiając się na punktualne dotarcie do celu warto kontrolować sytuację z wyprzedzeniem, aby uzyskać najbardziej dokładne dane dotyczące ruchu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji