NowościAktualnościUżywasz Google Maps? Na pewno pokochasz nową funkcję

Używasz Google Maps? Na pewno pokochasz nową funkcję

Użytkownicy smartfonów z Androidem zyskają zupełnie nową funkcję w Mapach Google. Sprawdź, co się zmieni w nawigacji Google Maps.

Google Maps trudno uznać za idealną aplikację nawigującą, ale bez wątpienia wyróżnia się bardzo aktualnymi danymi na temat korków i prac drogowych oraz umiejętnością sprawnego wytyczania alternatywnych tras. Nie dziwi zatem jego utrzymująca się czołowa pozycja pośród darmowych nawigacji online – szczególnie, że Mapy Google standardowo zainstalowane są na smartfonem z systemem operacyjnym Android.

Aby utrzymywać miejsce lidera na rynku, Google musi nieustannie wprowadzać modyfikacje mające na celu poprawę komfortu korzystania z Map Google i niedopuszczenie do tego, by odstawały na tle konkurencji. W ostatnim czasie głośno zrobiło się na temat zmian w Google Maps instalowanych na iPhone’ach, a konkretnie ich nowego wyglądu. Od niedawna mają one nowe barwy (bardziej „zimne”) i nieco przypominają konkurencyjne Mapy Apple. Teraz Google wprowadziło nowość do wersji aplikacji Google Maps na urządzenia z systemem Android. O jakie zmiany chodzi?

Google Maps. Co się zmieni na smartfonach z Androidem?

Niektórzy użytkownicy Google Maps na smartfonach z Androidem zauważyli, że w lewym górnym rogu mapy w aplikacji pojawiła się ikonka z aktualną pogodą. Ta opcja nie stanowi żadnej nowości dla posiadaczy smartfonów Apple, ponieważ mogli oni „podglądać” pogodę już od kilku lat. Google dopiero teraz zdecydowało się wprowadzić ją do wersji na Androida, ale przy okazji dodało też więcej funkcji. O ile na iPhone’ach stuknięcie w ikonkę nic nie daje, tak na telefonach z Androidem wyświetla ono więcej informacji o pogodzie (m.in. w perspektywie godzinowej) oraz aktualnym stanie jakości powietrza. Widżet jest zatem o wiele bardziej użyteczny niż odpowiednik na system iOS.

Google Maps
Ikonkę pogody dotychczas znali tylko użytkownicy Google Maps na smartfonach z systemem operacyjnym iOS. Teraz, w rozszerzonej wersji, trafi na urządzenia z Androidem.

Warto odnotować, że ikonka z pogodą powinna systematycznie pojawiać się u użytkowników smartfonów z Androidem, a nie w jednej chwili. Jeśli nadal jej nie widzimy, można spróbować zaktualizować aplikację Google Maps. Gdy to nic nie da, nie pozostaje nic innego jak cierpliwie poczekać, aż się sama pojawi.

Polecamy również:

Jak ustawić i wysłać pinezkę w Google Maps?

Google Maps z nową funkcją. Kierowcy ją polubią

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji