PoradyJak ustawić i wysłać pinezkę w Google Maps?

Jak ustawić i wysłać pinezkę w Google Maps?

Pinezka to jedna z najbardziej przydatnych funkcji Map Google. Dzięki niej można oznaczać dowolne miejsca, a następnie wysyłać ich lokalizację do innych osób.

Mapy Google pozostają jedną z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych na świecie. Nic dziwnego. Mają ogromną bazę danych, przejrzyste menu i optymalnymi trasami prowadzą do celu, uwzględniając przy tym natężenie ruchu czy roboty drogowe.

Informacją na temat wybranego miejsca – ciekawego, ładnego czy w którym proponujecie spotkanie – można w bardzo prosty sposób wysłać do drugiej osoby za pomocą pinezki.

Jak wysłać pinezkę w Google Maps?

Ustawianie i wysyłanie pinezki – jak wszystkie inne operacje w Mapach Google – jest bardzo proste.

Wystarczy przytrzymać palec na interesującym nas miejscu mapy. Po chwili pojawi się charakterystyczna pinezka, a pod nią dodatkowe menu. Należy w nim znaleźć pozycję „Udostępnij” lub „Share” jeżeli korzystamy z Map Google w języku angielskim.

Jak wyslac pinezke

Po naciśnięciu przycisku „Udostępnij” zostaniemy przeniesieni do kolejnego menu, które umożliwi nam wysłanie pinezki za pomocą SMS-a, maila czy jednego z zainstalowanych na smartfonie komunikatorów.

Redakcja poleca: Na Google Maps można sprawdzić ceny paliw i dużo zaoszczędzić!

Pinezkę można wysłać z Mapy Google. Jeżeli w danej chwili korzystamy z nawigacji – nie jest to możliwe. Trzeba zatrzymać prowadzenie do celu, przejść do mapy i wówczas można wysłać pinezkę.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji