Volkswagen Golf - wszystkie generacje

Instytut Samar sprawdził, ile egzemplarzy Volkswagena Golfa jest obecnie zarejestrowanych w Polsce. Statystyki są interesujące.

Rynkowy debiut Volkswagena Golfa VIII coraz bliżej. Z tej okazji eksperci z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar przygotowali zestawienie, z którego możemy się dowiedzieć, ile egzemplarzy poszczególnych generacji tego modelu jeździ po polskich drogach oraz jak prezentują się statystyki sprzedaży z ostatnich 22 lat.

NASZ SKLEP

Pod koniec października bieżącego roku w naszym kraju było zarejestrowanych 807 876 sztuk wszystkich generacji Golfa. Z tego 93,9% aut (758 377 szt.) należało do prywatnych właścicieli, a 6,1% (49 499 szt.) – do firm. Najwięcej Golfów znajdziemy w województwach: mazowieckim, śląskim i wielkopolskim, a najmniej – w podlaskim, świętokrzyskim i lubuskim.

Ciekawie prezentują się statystyki dotyczące liczebności poszczególnych generacji tego modelu w Polsce. Okazuje się, że popularność siódmej generacji Golfa jest porównywalna z… Golfem II (71 652 sztuk wobec 68 151 egzemplarzy starszego auta). W dodatku pod względem liczby zarejestrowanych egzemplarzy schodzący model zajmuje dopiero czwartą lokatę.

Absolutnym liderem tego zestawienia jest Golf IV, którego popularność w Polsce jest większa niż wszystkich trzech kolejnych generacji modelu razem wziętych. Co ciekawe, spośród 291 339 egzemplarzy Golfa IV jeżdżących po naszych drogach, około 90% tych aut zostało sprowadzone (w latach 1998-2003 w polskich salonach sprzedano tylko 32 983 sztuki).

Źródło: IBRM Samar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj