Mercedes EQC

Wkrótce w naszym kraju pojawi się nowy operator szybkich ładowarek – Ionity. Poznaliśmy polski cennik usług tej firmy. Tanio nie będzie!

Ionity to jeden z największych operatorów szybkich ładowarek w Europie. Urządzeń tej firmy nie znajdziemy jeszcze w Polsce, ale do końca tego roku ma ich powstać co najmniej 5 przy autostradach A1, A2 i A4. Docelowo w naszym kraju będzie działać 12 ładowarek Ionity. Za sprawą opublikowanego wczoraj cennika wiemy już, że korzystanie z nich będzie sporo kosztować.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 31 stycznia tego roku i nie prezentują się zbyt optymistycznie dla potencjalnych polskich użytkowników. Używając szybkiej ładowarki Ionity, zapłacimy 3,5 zł za 1 kWh. Oznacza to, że jazda Mercedesem EQC, który w naszym porównaniu elektrycznych SUV-ów zużył średnio 27,0 kWh/100 km, będzie kosztować prawie 100 zł za każde 100 km.

Żaden z dotychczasowych komercyjnych operatorów w Polsce nie oferuje tak wysokich cen. Dla porównania, jednorazowe skorzystanie z szybkiej ładowarki GreenWay to koszt 2,69 zł/kWh. Należy się raczej spodziewać, że wraz z pojawieniem się usług Ionity w naszym kraju, pozostałe firmy także podniosą swoje stawki.

Pocieszeniem może być jedynie fakt, że przytoczona cena 3,5 zł/kWh to opłata maksymalna. Podobnie jak konkurenci, Ionity będzie miało w swojej ofercie również bardziej atrakcyjne plany abonamentowe. Ponadto ładowarki tej firmy umożliwiają naprawdę szybkie ładowanie – z mocą do 350 kW.

Więcej na temat kosztów ładowania można przeczytać w poniższym artykule:

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

2 KOMENTARZE

  1. Nie można zakładać teorii podniesienia stawek przez wszystkich operatorów. Piszecie o greenway’u – ten operator jest na naszym rynku juz dłuższy czas, ma na swoim koncie zacną liczbe stacji ładowania a stawki ładowania raczej dostosowuje do portfela kierowców, co widac po obsłudze abonamentowej

  2. Z tego artykułu można powiedzieć ,że elektryczne samochody jeszcze długo nie będą powszechne. 100 PLN za 100KM . Cena ( dla zwykłego Kowalskiego) jest nie do przyjęcia. Silniki spalinowe będą jeszcze dłuuuuuGO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj