NowościAktualnościTrwa ekspansja Orlenu. Sprzedaż paliw to nie wszystko

Trwa ekspansja Orlenu. Sprzedaż paliw to nie wszystko

Orlen nie zwalnia tempa i nie poprzestaje tylko na rozbudowie sieci stacji paliw. Sprawdź, czym jeszcze zajmuje się ostatnio największy polski koncern energetyczny.

Orlen to państwowy koncern wielobranżowy, który wywodzi się z Centrali Produktów Naftowych (w skrócie CPN) z czasów PRL. Według danych z końca września bieżącego roku, pod kontrolą polskiego giganta paliwowego znajduje się w sumie 3122 stacji (2574 własnych i 548 w ramach franczyzy). Co ciekawe, tylko niespełna 2/3 obiektów (dokładnie 1915) mieści się w Polsce. Pozostałe stacje należące do Orlenu są zlokalizowane w Niemczech (606), Czechach (434) i Słowacji (90) oraz na Węgrzech (78) i Litwie (30). Wkrótce dojdzie do tego jeszcze 266 placówek w Austrii, które funkcjonują aktualnie pod marką Turmöl.

Jednak w dzisiejszych czasach sprzedaż paliw to tylko fragment działalności Orlenu. Istotną część zysków firmy generują także znajdujące się przy stacjach sklepy z produktami pozapaliwowymi i coraz bogatszą ofertą gastronomiczną. Ponadto przybywa obiektów, na których dostępne są paliwa alternatywne – obecnie ich liczba wynosi 701 (532 w Polsce, 142 w Czechach, 18 w Niemczech i 9 na Węgrzech). Łącznie klienci sieci Orlen w całej Europie mają do dyspozycji 651 ładowarek do samochodów elektrycznych, 47 punktów do tankowania gazu ziemnego (CNG) i 3 do tankowania wodoru.

Stacja ładowania Orlen

Polski koncern intensywnie rozwija również sieć automatów paczkowych w ramach usługi Orlen Paczka. W całej Polsce działa ponad 3500 takich urządzeń, a w sumie funkcjonuje już ponad 9600 punktów, w których można nadawać i odbierać przesyłki. Od grudnia ubiegłego roku liczba paczkomatów Orlenu wzrosła dwukrotnie, dzięki czemu firma wyprzedziła pod tym względem platformę Allegro.

Automat paczkowy Orlen Paczka

Źródło: Wirtualne Media

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji