NowościAktualnościWakacyjne promocje na paliwo. Orlen stawia sprawę jasno

Wakacyjne promocje na paliwo. Orlen stawia sprawę jasno

Z ubiegłorocznej promocji na paliwo Orlenu skorzystało wielu kierowców. Czy w wakacje 2023 można spodziewać się podobnych obniżek? Znamy odpowiedź koncernu.

Kierowcy na długo zapamiętają kryzys paliwowy, który wybuchł w 2022 roku po inwazji Rosji na Ukrainę. Wówczas w miesiącach wiosenno-letnich doświadczyliśmy rekordów cen za litr paliwa – benzyna w szczytowym momencie zbliżała się do 8 zł/litr, natomiast olej napędowy przekroczył tą wartość. Wielu użytkowników aut bardzo ucieszyła wtedy wiadomość o wprowadzeniu przez Orlen promocji na paliwo. Miało to miejsce 24 czerwca 2022 roku, lecz już po kilku dniach w ślad za polskim koncernem poszły inne sieci stacji paliw, jak BP, Shell, Circle K i Moya. W efekcie na tańsze tankowanie można było liczyć praktycznie na wszystkich „markowych” stacjach.

Obecnie tak drastycznie wysokie ceny paliw na szczęście odeszły w niepamięć: za litr benzyny trzeba zapłacić ok. 6,50 zł, oleju napędowego – lekko ponad 6 zł, natomiast cena LPG oscyluje w granicach 3 zł/litr. Wciąż nie jest to jednak poziom sprzed kryzysu energetycznego, kiedy PB i ON kosztowały ok. 5,30-5,50 zł na litrze. Wobec tego faktu kierowcy słusznie zaczynają się zastanawiać, czy w tegoroczne wakacje również będzie okazja do tańszego tankowania. Do tej sprawy już ustosunkował się Orlen i wygląda na to, że na użytkowników aut czekają dobre wiadomości.

Promocja Orlenu: czy będzie w 2023 roku?

Wszystko wskazuje bowiem na to, że Polski Koncern Naftowy i w 2023 roku ogłosi promocję na paliwo. Co prawda na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ani tym bardziej szczegółów dotyczących ewentualnej promocji, ale można się spodziewać, że będzie ona przebiegała na podobnych zasadach jak rok temu. Z obniżki na paliwo mieliby tym samym skorzystać członkowie programu lojalnościowego Orlenu – Vitay. Przysługiwałby im rabat 30 groszy na litrze benzyny i oleju napędowego, z tym że w miesiącu obowiązywałby limit trzech tańszych tankowań, do 50 litrów każde. Na dodatkowe 10 groszy na litrze (czyli łącznie 40 gr) mogliby znów liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny.

BP, Shell, Circle K, Moya. Czy te stacje wprowadzą promocje na paliwo?

Póki co Orlen kończy prace przygotowawcze związane z uruchomieniem promocji, co każe sądzić, że obniżka na paliwo rzeczywiście wystartuje w wakacje 2023. Informacji na temat ewentualnego rozpoczęcia promocji trzeba spodziewać się na stronie lub mediach społecznościowych Orlenu. Biorąc pod uwagę sytuację sprzed roku, niewykluczone, że na podobne (lub jeszcze bardziej atrakcyjne) promocje zdecydują się inne stacje paliw. O obniżkach na stacjach BP, Shell, Circle K, Moya i innych będziemy informować na bieżąco.

Polecamy również:

Aktualne, średnie ceny paliw w Polsce (95, 98, ON, LPG)

Co wchodzi w skład ceny za litr paliwa? Oto za co płacimy

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji