NowościAktualnościOrlen zmienia warunki promocji na paliwo. Rabaty wprowadzają też inne stacje

Orlen zmienia warunki promocji na paliwo. Rabaty wprowadzają też inne stacje

Z dniem 1 lipca 2022 r. wchodzą w życie nowe warunki promocji na paliwo na stacjach Orlen. Od tego samego dnia taniej zatankować będzie można również na placówkach Lotos i BP.

27 czerwca bieżącego roku Orlen wprowadził wakacyjny rabat na paliwo, pozwalający zaoszczędzić 30 groszy na litrze paliwa. Użytkownikom Karty Dużej Rodziny przysługuje jeszcze większa zniżka, wynosząca 40 groszy na każdym litrze. Promocja obejmuje jednak szereg wyłączeń. Po pierwsze – dotyczy jedynie benzyny i oleju napędowego, zatem nie można liczyć na rabat podczas tankowania LPG. Po drugie – promocja odnosi się jedynie do paliwa wlewanego bezpośrednio do baku samochodu (odpada przyjeżdżanie z kanistrem). Po trzecie – obowiązują limity zakupu tańszego paliwa. Kierowca może zatankować łącznie 6 razy w okresie wakacyjnym (3 razy od 27.06 do 31.07 i kolejne 3 razy przez cały sierpień), każdorazowo do 50 l paliwa.

Nowe zasady promocji na paliwo Orlenu od 1 lipca

Sporo kontrowersji wzbudził natomiast czwarty warunek skorzystania z promocji Orlenu. Tańsze tankowanie przysługiwało bowiem jedynie uczestnikom programu Orlen Vitay, którzy ściągnęli i założyli konto w aplikacji mobilnej. Za pomocą zawartej w niej Wirtualnej Karty Vitay mogli pobrać kupon promocyjny i dopiero wtedy otrzymać rabat na paliwo. W tak zwanej „kropce” pozostali tym samym zarejestrowani członkowie programu posiadający jedynie plastikowe karty Vitay.

Właśnie tej kwestii dotyczy zmiana w zasadach promocji na paliwo, która zaczyna obowiązywać od 1 lipca 2022 r. Od tego dnia ukazanie fizycznej karty Vitay (jak przy zbieraniu punktów) również uprawni do skorzystania z rabatu. „Odhaczenie” kolejnego tankowania objętego promocją z konta użytkownika nastąpi tym samym bezpośrednio przy kasie podczas płacenia za paliwo.

Orlen promocja na paliwo (2)
By otrzymać rabat na paliwo, poza pokazaniem karty Vitay trzeba było również pobrać kupon za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Od 1 lipca do tańszego tankowania wystarczy już tylko plastikowa karta Vitay.

Lotos i BP wprowadzają swoje rabaty na paliwo

Z początkiem lipca podobny rabat na paliwo wprowadza Grupa Lotos, oferując zniżkę 30 groszy na litrze pod warunkiem zatankowania trzy razy w miesiącu (w lipcu i sierpniu) nie więcej niż 50 litrów. By taniej kupić paliwo, również trzeba być aktywnym członkiem programu lojalnościowego – na stacjach Lotos jest to Navigator. Wiąże się to z posiadaniem fizycznej lub wirtualnej karty Navigator, czyli tym samym założeniem konta na stronie lotosnavigator.pl lub pobrania aplikacji mobilnej Lotos Navigator. Rabat na paliwo nie łączy się z innymi akcjami oprócz promocji „Wakacyjna Loteria Lotos”. Ponadto za tańsze paliwo nie zostaną naliczone punkty Navigator.

Promocja paliwowa BP nieco różni się od tych na stacjach Lotos i Orlen – umożliwia tańsze tankowanie dla osób posiadających niezarejestrowaną kartę Payback (rabat 10 groszy na litrze). Kierowcy z zarejestrowaną kartą zyskają z kolei 30 groszy na każdym litrze paliwa. Ponadto zniżka dotyczy także LPG (-10 groszy) i łączy się z innymi promocjami na stacjach, m.in. bonami rabatowymi (3 zł) na zakupy w Wild Bean Cafe lub na myjnię (wymagane zatankowanie minimum 25 l dowolnego paliwa), akcją „Hot dog collector” (czyli szóstym hot dogiem gratis) i promocyjnymi czwartkami (paliwo BP Ultimate Diesel w cenie paliwa regularnego).

Polecamy również:

Co wchodzi w skład ceny za 1 litr paliwa?

Aktualne, średnie ceny paliw w Polsce (95, 98, ON, LPG)

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji