PoradyPoradySprawdź, gdzie możesz bezpiecznie tankować paliwo - mapa UOKiK

Sprawdź, gdzie możesz bezpiecznie tankować paliwo – mapa UOKiK

W okresie świąteczno-noworoczym więcej podróżujemy, a więc i częściej tankujemy. Dzięki kontrolom UOKiK wiemy, na których stacjach paliwa mają odpowiednią jakość.

Problem kończącego się paliwa zna chyba każdy kierowca. Jeżeli dzieje się to z dala od głównych dróg, pojawia się pytanie – jaką stację wybrać. Czy szukać punktu sprzedającego benzynę i olej napędowy pod szyldem wielkiego koncernu, ale ryzykować dojechanie do niego „na oparach”? A może zatankować na pierwszej napotkanej stacji – niezależnej lub należącej do małej sieci stacji?

Ilu kierowców, tyle zapewne będzie odpowiedzi na to pytanie. Pewną wskazówką jest najnowszy raport UOKiK, powstały na bazie kontroli jakości paliw. Jego wyniki zostały naniesione na mapę, która ułatwia sprawdzenie stacji w interesującej nas części kraju.

Okazuje się, że praktycznie cała Polska jest zielonym punktem. Bez względu na to, czy interesuje nad Pb95, Pb98, olej napędowy czy LPG. To dobra wiadomość dla kierowców. Oznacza to, że czasy „chrzczenia” paliwa czy nieprawidłowości będące skutkiem jego przechowywania np. w starych zbiornikach są już przeszłością.

Redakcja poleca: Najlepsze stacje paliw w rankingu Marka Nr 1. Tu warto tankować!

Pełny wykaz kontrolowanych stacji oraz stwierdzonych na nich nieprawidłowości można znaleźć na stronie UOKiK w zakładce Jakość paliw.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji