Marka Nr 1 2021 – wynikiNajlepsze stacje paliw w rankingu Marka Nr 1. Tu warto tankować!

Najlepsze stacje paliw w rankingu Marka Nr 1. Tu warto tankować!

Choć elektromobilność rośnie w siłę, stacje paliw jeszcze długo będą stałymi punktami odwiedzanymi przez kierowców. Oto najlepsze stacje benzynowe w naszym rankingu Marka Nr 1 2021.

Na stację benzynową jeździmy, rzecz jasna, zatankować samochód, ale od momentu wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę coraz częściej przejmują one rolę lokalnych marketów, i to mimo zauważalnie wyższych cen produktów spożywczych. Ostatnimi czasy byliśmy świadkami istotnego rozwoju części gastronomicznych na stacjach paliw, sprzedających już nie tylko hot-dogi i kawę, ale i pełnowymiarowe obiady. Takie punkty wypełniły tym samym luki w mapach punktów serwujących jedzenie po drodze: wcześniej trzeba było albo zjechać do zajazdu (co nierzadko wiązało się ze specjalnym odbiciem z trasy szybkiego ruchu), albo wybrać restaurację typu fast-food. Kierowcy nie od dzisiaj traktują stacje paliw również jako miejsce zakupu części do samochodu – nie mechanicznych, ale np. płynów eksploatacyjnych, gadżetów albo niezbędnych narzędzi. Półki na stacjach benzynowych obfitują nawet w różnego rodzaju kosmetyki samochodowe.

Wszystkie te aspekty – od jakości i cen paliw, przez asortyment produktów spożywczych i motoryzacyjnych, aż po lokalizacje, czystość obiektu i poziom obsługi – składają się na ostateczną ocenę wystawianą konkretnej placówce w rankingu Marka Nr 1. Stacje benzynowe od zawsze się w nim znajdują: wcześniej w ramach zestawień Wyboru Kierowców, od 2020 r. pod obecnym szyldem. Poza punktami dystrybucji paliwa zbieramy opinie polskich kierowców w 8 innych kategoriach:

Dzięki naszym rankingom użytkownicy aut otrzymują rzetelne dane obrazujące upodobania polskich kierowców – wiedzą tym samym, produkty jakich marek wybierać, by zakup przyniósł jak najwięcej satysfakcji. Jakie stacje benzynowe spotkały się z największą aprobatą Polaków? Odpowiedź poniżej!

Podziel się swoją opinią na temat produktu,
oddając głos w programie Marka Nr 1!

Tegoroczne zestawienie nie przyniosło istotnych zmian. Pierwsze cztery stacje powieliły swoje rezultaty sprzed roku. Ulubione stacje paliw polskich kierowców to zatem Orlen, Circle K, BP i Shell. Spory wzrost zadowolenia klientów odnotowały stacje paliw Moya, które wyprzedziły w rankingu placówki Lotos. Marki z drugiej części tabeli utrzymały miejsca sprzed roku, ale poprawiły swoje rezultaty o kilka punktów procentowych.

Logo-Marka#1

Wyniki badania Marka Nr 1 2021 – stacje benzynowe
Lp Marka Wynik Zmiana % Pozycja względem ubiegłego roku
1 Orlen 57,2% +0,2%  bez zmian 
2 Circle K 54,4% +0,5%  bez zmian 
3 BP 53,2% +0,7%  bez zmian 
4 Shell 52,1% +0,1%  bez zmian 
5 Moya 50,7% +10,0%  +1 
6 Lotos 48,4% -1,4%  -1 
7 Huzar 38,5% +3,2%  bez zmian 
8 Amic 36,4% +3,8%  bez zmian 
9 Slovnaft 35,8% +3,3%  bez zmian 
10 Pieprzyk 34,2% +3,2%  +1 

W edycji 2021 programu Marka Nr 1 Czytelnicy wypełnili ponad 120 tysięcy ankiet. Wszystkim użytkownikom bardzo dziękujemy, że tak chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zachęcamy do wypełniania ankiet także w pozostałych 8 kategoriach, które czekają teraz na Was przez cały rok!

Polecamy także uwadze kompletne wyniki poprzednich edycji programu Marka Nr 1/Wybór Kierowców:

Marka Nr 1 2020 – wyniki

Wybór Kierowców 2019 – wyniki

Wybór Kierowców 2018 – wyniki

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji