NowościAktualnościAndroid Auto w nowej wersji. Aplikacja zyska wyczekiwane udogodnienie

Android Auto w nowej wersji. Aplikacja zyska wyczekiwane udogodnienie

Google po raz kolejny zaktualizował Android Auto. Tym razem wersja 10.8 może wnieść zauważalną zmianę dla kierowców. Oto, co przyniesie najnowsza wersja Android Auto.

Android Auto wnosi obsługę telefonu w samochodzie na zupełnie nowy – przede wszystkim bezpieczny – poziom. Dzięki intuicyjnemu menu ze znanymi ikonkami oraz obsłudze głosowej kierowca sprawnie operuje dostępnymi funkcjami i może skorzystać w aucie m.in. z dokładnych Map Google. Aplikacja umożliwia także wygodne nawiązywanie połączeń i słuchanie muzyki z serwisów strumieniowych.

Koordynowana przez Google’a usługa jednocześnie ułatwia i komplikuje życie kierowcy samochodu, ponieważ regularnie zmaga się z wieloma błędami w działaniu interfejsu czy obsługiwanych aplikacji. Z tych powodów gigant z Mountain View często udostępnia użytkownikom aktualizacje Android Auto. Pod koniec października 2023 roku można było już pobrać wersję 10.7, a teraz dostępna jest już aktualizacja oznaczona jako 10.8. Co się w jej ramach zmieni w Android Auto?

Android Auto 10.8. Co wniesie aktualizacja?

Już przy okazji premiery Android Auto 10.7 zapowiadano, że przyniesie ona funkcję wyświetlenia na ekranie w samochodzie tapety ustawionej w smartfonie. Dotychczas możliwości konfiguracji tapety ograniczały się jedynie do tych wgranych w aplikację i nie można było ich „przerzucić” z telefonu. W praktyce jednak nie jest to znacząca zmiana, ponieważ tapeta i tak byłaby wyświetlana wyłącznie w menu głównym Android Auto. Kierowcy rzadko mają je na ekranie, a częściej wyświetlają tam nawigację albo odtwarzacz muzyki.

Zapowiadane zmiany nie pojawiły się jednak wraz z wprowadzeniem wersji 10.7. Można spekulować, że udostępnienie aktualizacji 10.8 przyspieszy ten proces i faktycznie będzie można już przenieść tapetę ze smartfona na wyświetlacz w aucie. Aby się o tym przekonać, trzeba zainstalować nową wersję na telefonie (poprzez plik APK) albo poczekać, aż aplikacja zaktualizuje się sama. W praktyce trwa to tygodniami i niewykluczone, że do tego czasu Google przedstawi już następną wersję Android Auto.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Uciążliwy błąd w Android Auto. Jest na niego prosty sposób

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji