NowościAktualnościAktualizacja Android Auto. Dla użytkowników oznacza to jedno

Aktualizacja Android Auto. Dla użytkowników oznacza to jedno

Google udostępniło kolejną aktualizację Android Auto. Czy najnowsza wersja przynosi kluczowe zmiany w działaniu aplikacji? Sprawdź, co nowego w Android Auto.

Kompatybilność ze smartfonami wielu producentów (ale bazujących na systemie operacyjnym Android) z jednej strony okazuje się błogosławieństwem, z drugiej – przekleństwem użytkowników. Aplikacja parująca telefon z wyświetlaczem w samochodzie nieustannie zmaga się bowiem z błędami utrudniającymi codzienne użytkowanie, lub wręcz uniemożliwiającymi wykorzystanie jej całego potencjału. Teoretycznie te błędy powinny rozwiązywać systematyczne aktualizacje Android Auto, szczególnie że przeprowadzane są wyjątkowo często (nawet co kilka tygodni). Tym razem Google przedstawiło użytkownikom najnowszą wersję Android Auto – 10.4. Czy poprawi jakość działania aplikacji?

Android Auto 10.4. Co przynosi najnowsza wersja?

Dotychczasowe aktualizacje Android Auto rzadko przynosiły wielkie zmiany – można wręcz stwierdzić, że były one kosmetyczne. Nawet jeśli udało się w końcu rozwiązać jakiś problem, wraz z nową wersją pojawiał się kolejny. Z tego też powodu producent z Mountain View przestał już „chwalić się”, co poprawił w udostępnianej aktualizacji Android Auto, bo po prostu nie byłoby tam zbyt dużo do wyszczególnienia. Niestety, wiele wskazuje na to, że także wersja 10.4 nie będzie w żadnym stopniu przełomowa dla użytkownika. Ze spływających co i rusz wypowiedzi kierowców korzystających z Android Auto można wywnioskować, że nie zniknął nawet jeden z najbardziej irytujących w ostatnim czasie błędów, który objawiał się wyłączaniem z użytku dolnego paska zadań podczas korzystania z Google Maps. Niewykluczone jednak, że problem zniknie wraz z wprowadzeniem do obiegu najnowszej wersji Map Google.

Android Auto APK. Jak zaktualizować aplikację?

Aktualizacja Android Auto powinna zostać zainstalowana automatycznie na smartfonie, jednak można ją przeprowadzić samemu za pomocą pliku APK, do pobrania m.in. na stronie apkmirror.com. Aby to zrobić, trzeba zezwolić smartfonowi na instalowanie aplikacji pochodzących spoza Google Play (zazwyczaj robi się to w sekcji „Bezpieczeństwo i prywatność” w Ustawieniach).

Polecamy również:

Ta funkcja trafi do Android Auto. Powinna być od początku

To już koniec Android Auto i Apple CarPlay. Aplikacje znikną z nowych aut

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji