NowościAktualnościKolejny błąd Android Auto. Jest na niego prosty sposób

Kolejny błąd Android Auto. Jest na niego prosty sposób

Popularna usługa łącząca telefon z samochodem znów zmaga się z irytującym błędem. Zobacz, jak łatwo naprawić uporczywy problem w Android Auto.

Częste aktualizacje popularnej wśród kierowców aplikacji Android Auto nie zawsze przekładają się na poprawę jakości jej działania. Producentowi, Google, co prawda zazwyczaj udaje się wyeliminować obecne od dłuższego czasu przypadłości, ale wraz z kolejnymi wersjami pojawiają się nowe błędy – czy to po stronie smartfona, czy systemu multimedialnego w samochodzie. W ostatnim czasie użytkownicy Android Auto licznie skarżyli się na pewną niedogodność podającą w wątpliwość sens obecności tej usługi w aucie. O czym mowa?

Android Auto. Na ten błąd narzekają użytkownicy

Już od kilku tygodni kierowcy wytykają Android Auto problemy z działaniem jego kluczowej funkcji, czyli obsługi głosowej w formie Asystenta Google. Według relacji aplikacja w ogóle nie reaguje na polecenie głosowe wydane przez kierującego – czy to dotyczące celu w nawigacji, czy przewinięcia piosenki w odtwarzaczu muzyki, czy komunikatu startowego „Hej Google”. W efekcie kierowca musi albo stuknąć w odpowiednią ikonkę, albo aktywować obsługę głosową ręcznie i dopiero wtedy wypowiedzieć polecenie, co jest trochę „sztuką dla sztuki”.

Jak naprawić błąd Asystenta Google w Android Auto?

Kłopoty z wywoływaniem asystenta głosowego są o tyle irytujące, że wymagają od kierującego patrzenia i klikania w ekran, a przecież właśnie służy on eliminowaniu tego typu czynności. Niewykluczone, że nie wynikają one z konkretnej wersji Android Auto, a aplikacji Google. Jeśli jest przestarzała, może generować problemy z działaniem Asystenta Google w Android Auto, dlatego powinna go rozwiązać dopiero jej aktualizacja. Nie zaszkodzi też pobrać najnowszą wersję Android Auto – szczególnie, że kolejne wychodzą nawet co kilka tygodni. Chociaż w nowszych smartfonach obydwie te aplikacje aktualizowane są automatycznie, mogą to robić w różnych odstępach czasu. Jeśli np. najnowszy Android Auto współpracuje ze starszą wersją aplikacji Google, kłopoty ze stabilnością systemu są niemal pewne. Dlatego zadbajmy o zaktualizowanie obydwu aplikacji do najnowszych wydań.

Polecamy również:

Aktualizacja Android Auto (10.5). To się zmieni w aplikacji

Potężne zmiany w Android Auto. Takich możliwości jeszcze nie było

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji