NowościAktualnościPotężne zmiany w Android Auto. Takich możliwości jeszcze nie było

Potężne zmiany w Android Auto. Takich możliwości jeszcze nie było

Do popularnej usługi Android Auto trafią zupełnie nowe funkcje, które jeszcze bardziej ułatwią życie kierowcy. Jakie zmiany niebawem czekają Android Auto?

Stabilność działania Android Auto, czyli usługi łączącej telefon z systemem multimedialnym samochodu, trudno uznać za wzorową. Kompatybilną z wieloma smartfonami platformę regularnie dotykają różne błędy w działaniu, co też wymusza producenta Android Auto – Google’a – do nieustannych prac nad aktualizacjami. W efekcie pojawiają się one nawet co kilka tygodni: z mniej lub bardziej widocznymi dla użytkownika zmianami.

Android Auto z nowymi aplikacjami

W najbliższym czasie kierowcy korzystający z Android Auto mogą jednak spodziewać się nie tylko następnej aktualizacji tej usługi, a uzupełnienia jej o bardzo przydatne – z punktu widzenia zmotoryzowanych – funkcje. Mowa o nowych aplikacjach, które będą obsługiwane w najnowszych wersjach Android Auto. Nie będą to już tylko platformy odtwarzające muzykę czy wyspecjalizowane w nawigowaniu do celu: Android Auto zyska m.in. aplikacje z bogatą bazą filmów czy umożliwiające prowadzenie spotkań biznesowych w czasie jazdy. Sprawdźmy, co nowego pojawi się w usłudze.

Co nowego w Android Auto?

Z pewnością wielu kierowców doceni fakt pojawienia się w Android Auto aplikacji Zoom i WebEx, za pośrednictwem których można połączyć się online z uczestnikami spotkania, np. w pracy. To optymalna forma komunikacji, jeśli jesteśmy w podróży służbowej lub z powodu korków nie dotarliśmy na czas do biura. Ze względów bezpieczeństwa kierowcy, komunikatory działające na Android Auto nie udostępnią jednak podglądu wideo, a obsłużą jedynie formę dźwiękową.

Kolejną nowość stanowi uznana aplikacja pogodowa Weather Channel, która ostrzeże kierowcę przed nagłymi zmianami (np. burzami) i pokaże dokładną prognozę godzinową.

Inną przydatną aplikacją, co prawda nie kompatybilną z Android Auto, a Android Automotive, będzie Amazon Prime Video, który oferuje bogatą bazę filmów i seriali. Z oczywistych względów nie będzie można ich oglądać w trakcie jazdy, a jedynie podczas postoju samochodu. Na razie ta aplikacja pojawi się w autach Renault, Volvo i Polestar, ale z czasem powinna dotrzeć także do modeli innych marek. Android Automotive niebawem powinien też obsługiwać przeglądarkę internetową Vivaldi.

Polecamy również:

Ta funkcja trafi do Android Auto. Powinna być od początku

To już koniec Android Auto i Apple CarPlay. Aplikacje znikną z nowych aut

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

2 KOMENTARZE

  1. Mam pomysł na ułatwienie obsługi Android Auto, ale tak wyszukany i genialny, że chyba go opatentuję:
    1. Wyszukiwanie utworów, nazwisk itp. po WIĘCEJ NIŻ JEDNEJ LITERZE
    2. Sortowanie kontaktów wg. zazwisk, kiedy użytkownik wybierze sortowanie według nazwisk.

    Genialne, prawda? Ale pewnie wyjątkowo trudne do wprowadzenia, skoro do dziś się nie udało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji