NowościAktualnościAndroid Auto 10 dostępny dla kierowców. Przynosi kluczową zmianę

Android Auto 10 dostępny dla kierowców. Przynosi kluczową zmianę

Google wreszcie zaprezentowało 10. wersję swojej usługi Android Auto. Zobaczmy, co nowego w jej ramach otrzymają kierowcy korzystający ze smartfonów.

Android Auto to niezwykle przydatna usługa pozwalająca w legalny i bezpieczny sposób korzystać z telefonu w aucie. Z prostego powodu: kierowca go nie używa, tylko operuje jego funkcjami z poziomu dotykowego ekranu w samochodzie. Za pośrednictwem Android Auto można m.in. ustawić i obserwować nawigację, słuchać podcastów i odbierać połączenia przy użyciu zestawu głośnomówiącego. Oczywiście usługa powiązana jest wyłącznie z telefonami opartymi na systemie operacyjnym Android. Właściciele iPhone’ów mają swojego odpowiednika w postaci Apple CarPlay. Większość samochodów oferuje możliwość połączenia z obydwiema aplikacjami.

Na tle odpowiednika spod loga iOS, Android Auto uchodzi za nieco mniej stabilnego, tj. obarczonego wieloma błędami ograniczającymi funkcjonalność usługi. Z tego powodu Google, który odpowiada za stworzenie i rozwój Android Auto, nieustannie modernizuje tą aplikację – do tego stopnia, że kolejne wersje trafiają do użytkowników niemal każdego tygodnia. W ostatnich dniach w sklepie Play pojawiła się możliwość pobrania „okrągłej”, 10. wersji Android Auto. Czy w jej ramach nastąpił przełom i kierowcy będą mogli bez przeszkód z niej korzystać? A może pojawiły się zupełnie nowe opcje?

Android Auto 10. Najnowsza wersja będzie przełomowa?

Niestety, wiele wskazuje na to, że Android Auto 10.0 nie będzie się w znacznym stopniu różnił od swoich poprzedników. Google zresztą nie poinformowało, jakie zmiany wprowadziło do „dziesiątki”, stąd ich odkrycie leży już w indywidualnej gestii użytkowników. Niektórzy zauważyli jednak, że najnowsza wersja wprowadziła odmieniony wygląd interfejsu, gdy włączony jest asystent Google. W Android Auto 10 towarzyszy mu czarny pasek z podświetleniem wykorzystującym kolory Google’a. Aby jednak nie było zbyt dobrze, aktualizacji mogą towarzyszyć błędy z rozumieniem komend przez Asystenta, co może mieć swoje podłoże w samej aplikacji Google.

Mimo wszystko warto pobrać najnowszą wersję Android Auto: być może rozwiąże ona inne problemy z aplikacją, które dotykają losowych użytkowników. W smartfonach z Androidem 10 lub nowszym aktualizacja zostanie zainstalowana automatycznie, natomiast w starszych należy to zrobić poprzez pobranie i instalację pliku APK.

Polecamy również:

Koniec Android Auto i Apple CarPlay. Systemy znikną z nowych aut!

Koniec problemów z Android Auto. Użytkownicy tych smartfonów odetchną z ulgą

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji