NowościAktualnościTa funkcja trafi do Android Auto. Powinna być od początku

Ta funkcja trafi do Android Auto. Powinna być od początku

Najnowsza wersja Android Auto przyniesie udogodnienie, które diametralnie zmieni komfort użytkowania aplikacji. Sprawdź, co się zmieni w zaktualizowanym Android Auto.

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez usługi Android Auto, która łączy telefon z systemem multimedialnym auta – a w zasadzie przenosi na ekran w aucie obraz z wyświetlacza w smartfonie. Dzięki Android Auto można bezpiecznie odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne, korzystać z posiadającej aktualne dane nawigacji Google Maps czy słuchać muzyki z dedykowanych aplikacji. Nic dziwnego, że Android Auto (i odpowiednik na iPhone’y – Apple CarPlay) cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców: nawet jeśli muszą się oni zmagać z licznymi błędami tej usługi, wynikających z kompatybilności z urządzeniami wielu firm.

Producent Android Auto – Google – ma wobec tego pełne ręce roboty. Raz po raz „wypuszcza” nowe aktualizacje, teoretycznie mające wyeliminować problemy m.in. z działaniem Map Google i innych defektów dotychczasowych wersji. Obecnie na użytkowników czeka najnowsze wydanie Android Auto – 10.1, które ma zapewnić większą stabilność pracy. Pojawiły się jednak doniesienia, że kolejna odsłona – 10.2 – oprócz poprawek przyniesie nowe funkcje mające ułatwić życie kierowcom. O jakich zmianach mowa?

Android Auto. Co przyniesie najnowsza wersja?

Dotyczyć one będą sposobu wyszukiwania poszczególnych fraz (adresów, utworów muzycznych) w Android Auto. Obecnie użytkownicy zdani są na Asystenta Google, czyli obsługę głosową, która nie zawsze działała tak, jakby sobie tego życzyli kierowcy. W niedalekiej przyszłości Android Auto doczeka się jednak bardziej tradycyjnego modelu wyszukiwania – za pomocą ikonki z lupą, która pojawi się w prawym górnym rogu wyświetlacza. Po kliknięciu w nią wysunie się klawiatura, na której będzie można wpisać interesującą frazę. Niestety, wiele wskazuje na to, że ze względów bezpieczeństwa „lupka” będzie dostępna tylko wtedy, gdy auto się zatrzyma. Podczas jazdy trzeba będzie nadal korzystać z asystenta głosowego.

Biorąc pod uwagę rynkowy staż Android Auto, aż dziwi fakt, że ta funkcja nie znalazła się w tej aplikacji na samym początku. Prawdopodobnie pojawi się ona w kolejnej aktualizacji usługi – Android Auto 10.2. Znając częstotliwość wprowadzania poprawek w aplikacji, powinna trafić do użytkowników w przeciągu kilku tygodni.

Polecamy również:

Android Auto 10. Co przynosi najnowsza wersja?

Nowa funkcja w Android Auto. Ale nie dla wszystkich

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji