NowościAktualnościAktualizacja Android Auto. To się zmieni w aplikacji

Aktualizacja Android Auto. To się zmieni w aplikacji

Google poinformowało o kolejnej aktualizacji Android Auto. Przyjrzyjmy się, co oferuje najnowsza wersja aplikacji – 10.5.

Google z lepszym lub gorszym skutkiem dba o to, by użytkownicy mieli zapewnioną stabilną pracę popularnej aplikacji Android Auto, za pomocą której można przenieść funkcje smartfona na ekran systemu multimedialnego auta. Nie można jednak powiedzieć, że nie robi nic w kwestii poprawy jakości działania tej usługi. Kolejne aktualizacje niwelują dotychczasowe błędy, ale też przyczyniają się do powstawania kolejnych, co wymusza nieustanne wprowadzanie nowych wersji Android Auto.

Aktualizacja Android Auto. Co oferuje najnowsza wersja?

Nie inaczej jest teraz, ponieważ na kierowców posiadających telefony z systemem Android już czeka kolejna aktualizacja usługi. Niektórych może to zdziwić, bo dotychczasowa wersja – 10.4 – pojawiła się raptem kilka tygodni temu. Google już jakiś czas temu przyzwyczaiło jednak do częstych aktualizacji Android Auto. Najnowsza odsłona 10.5 jest już dostępna w sklepie Play, a w niedługim czasie automatycznie zostanie zainstalowana na smartfonach z systemami Android 10 i nowszymi. Użytkownicy starszych smartfonów mogą spróbować zainstalować Androida Auto 10.5 poprzez plik APK.

Google tradycyjnie już nie chwali się, co zmieniło w Android Auto drogą przeprowadzenia aktualizacji. Brak oficjalnego komunikatu wymusza na użytkownikach konieczność samodzielnego odkrycia zmian w najnowszej wersji aplikacji. Biorąc pod uwagę wcześniejsze zakresy wprowadzanych zmian, trudno spodziewać się przełomu. Niewykluczone, że obejmą one jedynie naprawę niedawno wykrytych błędów, np. z ładowaniem smartfona lub utrudnionym wybieraniem ikonek w pasku głównym.

Polecamy również:

Ta funkcja trafi do Android Auto. Powinna być od początku

To już koniec Android Auto i Apple CarPlay. Aplikacje znikną z nowych aut

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji