NowościAktualnościAktualizacja Android Auto. Popularna aplikacja ze zmianami

Aktualizacja Android Auto. Popularna aplikacja ze zmianami

Najnowsza wersja Android Auto nie tylko poprawia dotychczasowe błędy, ale i daje nowe możliwości. Sprawdź, co oferuje Android Auto w wersji 10.2.

Z dobrodziejstw usługi Android Auto regularnie korzysta mnóstwo kierowców posiadających nowoczesne samochody i smartfony z systemem Android. Narzędzie pozwala przenieść ekran telefonu na wbudowany w deskę rozdzielczą wyświetlacz, pozwalając na bezpieczne i intuicyjne korzystanie ze smartfona bez konieczności trzymania go w dłoni. Niestety, w praktyce ta aplikacja dostarcza użytkownikom też wielu negatywnych emocji, głównie ze względu na niestabilne działanie i generowanie mnóstwa irytujących błędów. By je wyeliminować, kierowcy korzystający z Android Auto muszą nieustannie aktualizować swoje aplikacje, a czasami i to nie daje gwarancji wielkiej poprawy.

Android Auto 10.2. Co ma najnowsza wersja?

Całkiem niedawno Google wprowadziło „okrągłą”, 10. wersję Android Auto, która nie przyniosła jednak istotnych zmian w interfejsie i pracy aplikacji. Teraz do sklepu Play trafiła kolejna odsłona tej usługi – Android Auto 10.2. Choć od producenta nie sposób dowiedzieć się, jakie modyfikacje zawierają następne aktualizacje, najnowsza wersja powinna przypaść do gustu zwolennikom słuchania muzyki w samochodzie. Zmieni się bowiem wyszukiwarka utworów. Od teraz będzie współpracować ze wszystkimi narzędziami udostępniającymi muzykę i błyskawicznie pokaże, gdzie można znaleźć konkretną piosenkę. Niestety, podczas jazdy samochodem będzie ona współpracować wyłącznie ze sterowaniem głosowym. Ta opcja w Android Auto nie zawsze działa tak, jak można by oczekiwać, ale z werdyktem lepiej się wstrzymać do pobrania i przetestowania najnowszej wersji aplikacji.

Aktualizacja Android Auto. Co jeszcze zmieni?

Niewykluczone, że Android Auto 10.2 zlikwiduje ostatnio zgłaszane przez kierowców błędy aplikacji. Dotyczyły zazwyczaj zrywania połączenia z telefonem po naładowaniu go do maksimum i całkowitej „absencji” obsługi głosowej poprzez Asystenta Google. By się o tym przekonać, trzeba pobrać aktualizację ze sklepu Play (automatyczne odświeżanie wersji na telefonie nie zawsze sprawdza się w praktyce) lub zainstalować ją ręcznie plikiem APK.

Polecamy również:

Ta funkcja trafi do Android Auto. Powinna być od początku

Więcej na temat Android Auto 10

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji