NowościAktualnościMożna aktualizować Android Auto. Oto lista zmian

Można aktualizować Android Auto. Oto lista zmian

Aplikacja Android Auto doczekała się kolejnej aktualizacji. Sprawdźmy, co nowego oferuje najnowsza wersja Android Auto – 10.9.

Kompatybilność z usługą Android Auto znajdziemy w coraz większej liczbie samochodów, co sprzyja wzrostowi zainteresowania tą aplikacją przez kierowców. Nic dziwnego, bo idea Android Auto jest jak najbardziej słuszna. Dzięki podłączeniu smartfona do systemu multimedialnego auta mamy zapewniony natychmiastowy dostęp do najważniejszych funkcji telefonu bez brania go do ręki. Android Auto umożliwia np. bezpieczne wykonanie połączenia, wyświetlenie nawigacji Google Maps na ekranie samochodu czy włączenie muzyki we wbudowanym odtwarzaczu.

Niestety, aplikacja Android Auto cały czas zmaga się z licznymi błędami w działaniu. Wynikają one z dużej liczby konfiguracji typu smartfon-samochód. Dlaczego? Systemy operacyjne Android funkcjonują na telefonach wielu marek, a i w autach spotkamy dużo różnych systemów multimedialnych. To rodzi sporo problemów, z którymi Google, czyli producent Android Auto, nieustannie „walczy”. W efekcie co chwila powstają kolejne aktualizacje aplikacji. Zaledwie kilka tygodni po premierze Androida Auto 10.8 użytkownicy mogą już pobrać wersję 10.9. Co przyniesie nowego?

Android Auto 10.9. Co daje najnowsza wersja?

Google przyzwyczaił już do tego, że udostępniając aktualizację Android Auto jednocześnie „nie chwali” się zmianami, jakie w niej nastały. W związku z tym kierowcy sami muszą odkryć, jakie poprawki wprowadzono. Niewykluczone, że w wersji 10.9 w końcu będzie wyświetlała się tapeta ze smartfona na ekranie w samochodzie. Tą opcję zapowiadano już od jakiegoś czasu, ale jak dotąd nie doczekała się realizacji. Wraz z przejściem aktualizacji z Androida Auto powinny zostać usunięte dotychczasowe błędy. Te mogą być różne w zależności od modelu telefonu czy systemu w aucie.

Android Auto 10.9 powinien się w ciągu kilku tygodni sam zainstalować na smartfonach z Androidem 10 i nowszych. Użytkownicy starszych telefonów muszą posiłkować się instalacją pliku APK.

Polecamy również:

Android Auto bezprzewodowo. Jak połączyć się bez kabla?

Koniec z kablami. Do tych aut trafi bezprzewodowy Android Auto

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji